Купуючи технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, обов’язково вимагайте чек!

Реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинна здійснюватися з використанням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), а простіше касових апаратів.

Касовий чек, це документ, який не лише фіксує факт оплати, а й надає гарантію якості придбаних товарів чи послуг. Саме на його підставі споживач може в повній мірі скористатись правами, що надає Закон України «Про захист справ споживачів», у тому числі в частині повернення товару або коштів.

Пунктом 251 статті 1 Закону України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 року № 1023-XII (із змінами та доповненнями) визначено, що «технічно складні побутові товари» - непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Згідно частини п'ятої статті 6 Закону України "Про захист прав споживачів" перелік груп технічно складних побутових товарів (додається), що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, встановлюється Кабінетом Міністрів України.