ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ, ЗАЛИШКІВ РОСЛИННОСТІ, СМІТТЯ ТА ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

Шановні мешканці міста!

Військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області доводить до Вашого відома, що неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах, тощо). При згорянні рослинних залишків, у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім зазначеного, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згоряють зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Відповідно до ст. 20, 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пункту 1.24 Правил благоустрою, санітарного змісту територій, забезпечення чистоти й порядку в м. Авдіївка, затверджених рішенням міської ради від 29.04.2004 № 4/18-452, спалювати сміття, опале листя дерев, обрізки дерев на вулицях, майданчиках, скверах, бульварах, територіях підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь, міських смітниках, а також спалювати сміття в контейнерах категорично заборонено. У випадку порушень законодавства складається адміністративний протокол.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

Окрім цього, мешканці приватного сектору не повинні забувати й про укладання договору щодо вивезення твердих побутових відходів та не спалювати сміття самостійно.

У зв’язку з вищезазначеним, військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка звертається до громадян, організацій, підприємств міста з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.