Обережно, амброзія!

Серед небезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, значне місце займають рослини, особливо ті, які ростуть біля наших домівок. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолистна.

Дану рослину з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном, адже квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі, підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 5 км) і, потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи, викликає слизотечу, погіршує зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих - приступи астми.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Правил благоустрою на території міста Авдіївка», громадяни,  підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію міста,  прилеглу до цих об’єктів територію.

Тобто, боротьба з бур'янами, у тому числі амброзією полинолистою – обов’язок кожного громадянина, підприємця, співвласників багатоквартирних будинків та посадових осіб. У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду амброзії полинолистої необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території міста, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках.

Військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області закликає всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану нашого міста до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Також звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, ОСББ, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашого міста.

Просимо протягом червня – жовтня, постійно, проводити моніторинг, обстеження та своєчасне знищення амброзії на своїх ділянках.  Представниками військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, комісійно, щотижня буде проводитися перевірка стану прилеглих територій організацій, установ, підприємств, закладів освіти, лікарні, ОСББ, житлових будинків, торгівельних закладів.

Нагадуємо всім мешканцям міста, власникам дачних та інших земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фіто санітарного законодавства. Посадові особи і громадяни, які порушують комплекс карантинних заходів, притягуються до адміністративної відповідальності, згідно ст.152 КУпАП.

 Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Не можна стояти осторонь.  Боротьба з амброзією – справа кожного. Адже знищення амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.