Відповідальне батьківство

Саме найдорожче, що дають дитині батьки - це життя. А саме найдорожче, що є у батьків – це діти.

Діти народжуються щоб жити в любові, турботі, у належному догляді та вихованні, але не всі батьки є гідним прикладом для дітей.

Так за підсумками 2017 року на комісії із захисту прав дитини військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка були прийняті рішення щодо доцільності позбавлення батьківських прав 10 осіб, так як вони ухилялися від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини. У подальшому ці питання  розглядалися в суді.

Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми завжди були важливими й актуальними.

За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності: адміністративної – ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей; кримінальної – злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених Законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки; сімейно-правової – батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей, не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва.

Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти також може бути підставою для позбавлення батьківських прав (Закон України «Про загальну середню освіту»).

Служба у справах дітей військово-цивільної адміністрації закликає всіх батьків до повноцінного виконання своїх батьківських обов'язків, а дітей до поваги і взаєморозуміння з батьками.

За інформацією служби у справах дітей