Відповідальність за несплату аліментів.

6 лютого набув чинності закон, що змусив захвилюватися злісних неплатників аліментів, адже передбачає застосування до боржників не дуже приємних санкцій

Законом встановлено можливість накладення нових обмежень на неплатників аліментів щодо:

  • виїзду за межі України,
  • керування транспортними засобами,
  • користування зброєю,
  • полювання,
  • участі у прийнятті рішення про виїзд дитини за кордон.

Так, відповідно до новоприйнятого закону, розпочинає діяти спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині. Рішення про таку заборону має приймати Державна виконавча служба.

Передбачені обмеження у праві користування транспортними засобами, у праві на полювання та використання зброї. Однак щодо обмеження користування авто передбачені винятки. Зокрема, ця санкція не буде застосовуватися, якщо неплатник заробляє на життя за допомогою транспортного засобу, утримує інваліда, проходить строкову військову службу або мобілізований, а також якщо проходить службу в районі проведення АТО.

Окрім того, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, які оплачуватимуться. За шість місяців несплати аліментів боржнику можуть призначити такі роботи на строк від 120 до 240 годин, така норма буде застосовуватись до тих боржників, які не мають грошей, щоб сплатити аліменти. У разі ухилення від робіт боржника можуть заарештувати на строк до 15 діб.

Також у законі є норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини за кордон на навчання, лікування чи відпочинок. Обмеження будуть застосовуватися не постійно, не на все життя до котрогось із батьків, а виключно на той період, поки той з батьків, який має борг, не погасить повністю цей борг перед своєю дитиною

Україні дійсно існує велика проблема з невиплатою аліментів, підтверджують офіційні цифри. Так, за інформацією Мінсоцполітики, минулого року в Україні було відкрито понад 500 тисяч виконавчих проваджень щодо несплати аліментів. Сума коштів, яку не отримали діти, становить 2,4 мільярда гривень.

Варто зазначити, що Мін’юст уже запустив публічний реєстр злісних неплатників аліментів https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Там оприлюднюватимуть списки тих, хто заборгував виплати за три місяці. За даними відомства, у цьому реєстрі вже 75 тис. записів.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Авдіївського міського відділу державної виконавчої служби, який знаходиться за адресою: вул. Комунальна, 4 (5 поверх), м. Авдіївка, або за телефоном: (06236) 3-47-17.