Усиновлення - гарний вчинок!

«Життя без батька,  матері, тепла, 
Це — як квітка, що загублена в пустелі,
Як пісня, що без музики жила, 
як білий лебідь, що зостався сам у небі»

В дитячих будинках та інтернатах нашої країни перебувають понад 97 тисяч дітей. Усиновлення може бути прекрасним подарунком для дитини, яка потребує родини, але лише за умови, що це відбувається з правильних причин.

Закон України від 13 січня 2005 р. "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" визначив цілу низку заходів, які мали би зупинити зростання кількості бездомних дітей, забезпечення їх можливістю проживання у сім'ї.

 Основними засадами державної політики щодо таких дітей було зокрема визнано їх виховання "за принципом родинності"; сприяння та заохочення усиновлення; поліпшення матеріально-технічного забезпечення незалежно від форми влаштування та утримання дитини; встановлення мінімальних стандартів умов життя дитини; притягнення до відповідальності тих, хто порушує права дитини.

Якщо ви коли-небудь задумувалися про те, щоб всиновити чи вдочерити дитину, тоді ознайомтеся з певними рекомендаціями (за методикою Керрі Крафт), які допоможуть переконатися, що у вас дійсно правильна мотивація.

ВСИНОВІТЬ ДИТИНУ, ЯКЩО...

…маєте бажання дати їй сім'ю.

Це бажання включає в себе обмін сімейними традиціями, переконаннями та цінностями.

Саме обмін, а не нав’язування.

Це також означає прийняття дитини з усіма її недоліками.

Розуміючи, що дитина має історію та спадщину, які також слід поважати та враховувати.

...хочете допомогти їй розпочати нове життя.

Прийомні батьки мають бути зацікавлені в тому, щоб допомогти дитині зцілитися від минулого горя та болю.

Враховуйте, що з малюками це зробити простіше, ніж з підлітками. Будьте готові до цих викликів.

...маєте можливість забезпечити її різними способами.

У вас гарно з фінансами і ви маєте великий будинок у якому достатньо місця для дитини, а то й кількох. Так, це гарна мотивація для всиновлення, однак проаналізуйте також чи маєте ви час і емоційний простір у своєму серці для нового члена сім'ї.

…вся ваша сім'я погоджується на усиновлення.

Всі – чоловік, дружина, інші діти – вважають, що прийняти у родину дитину – гарне рішення. Більше того, вони схвильовані в очікуванні цього. Тоді не роздумуйте!

…ви давно знаєте малюка, який наразі потребує всиновлення.

У родині, яку ви давно знали, або можливо яка є для вас родичами, сталося лихо, – не роздумуйте, всиновіть дітей. З рідними і знайомими вони отримають менше травм.  

Якщо Ви вірите:

Що чужих дітей не буває,

Що проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - справа не тільки держави та фахівців,

Що кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її в свою родину, можливо Вас зацікавлять сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

Опіка встановлюється над малолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування віком до 14 років.

Піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування  віком від 14 років до 18 років.

Усиновлення -  це прийняття усиновлювачем  у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. 

Прийомна  сім’я (ПС)- сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.   
Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Служба у справах дітей військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка запрошує стати кандидатами в усиновлювачі або створити прийомну сім’ю для цього Ви можете звернутись до служби у справах дітей за адресою: вул. Молодіжна, б. 7

За інформацією служби у справах дітей