Відповідальність за нероздрукування (незберігання) фіскального звітного чеку

Фахівці Покровсько - Добропільського управління застерігають, що за не зберігання первинних документів до платників податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 Податкового кодексу України (далі –ПКУ), зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або не надання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Крім того, не роздрукування (не зберігання) фіскального звітного чеку тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єкта господарювання відповідно до ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Покровсько – Добропільського управління
ГУ ДФС у Донецькій області