Покровська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Донецькій області інформує

За січень – травень 2018 року платниками Покровської ОДПІ сплачено 1 мільярд гривень податків та зборів

 За січень-травень 2018 року платниками Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області сплачено до Зведеного бюджету 1012,9 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Державний бюджет поповнився на 434,2 млн грн, місцевий – на 578,7 млн грн.

Додаткові надходження становлять майже 242,4 млн грн., у т.ч. до державного бюджету - понад 125,8 млн грн., до місцевих– понад 116,6 млн грн.

Податок на доходи фізичних осіб традиційно залишається рекордсменом у наповненні Зведеного бюджету, його надходження за січень-травень місяць п.р. становлять 610,3 млн грн., та спрямувалися відповідно до державного бюджету – в сумі 155,5 млн грн., та місцевих бюджетів – в обсязі 454,8 млн грн.

Своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина. 

Працівники органів ДФС, у свою чергу, прагнуть забезпечити відкритий формат взаємодії з платниками податків, створити для бізнесу більш комфортні умови шляхом надання якісних консультативних послуг, приведення електронних сервісів до європейських стандартів, а також впровадження нових.

 

Коли необхідно сплатити податкове зобов’язання, зазначене у декларації про майновий стан і доходи

Фахівці Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадали. Громадянин зобов’язаний самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зазначену у поданій ним податковій декларації про майновий стан і доходи. Це передбачено пунктом 179.7 Податкового кодексу України.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, відповідно до ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

 

Платники податків мають можливість скористатися електронним сервісом від ДФС «Довідка про відсутність заборгованості».

Платники податків мають можливість скористатися електронним сервісом від ДФС «Довідка про відсутність заборгованості».

Цей сервіс надає можливість платнику податків сформувати та направити до територіального органу ДФС за основним місцем обліку такого платника заяву про надання йому Довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС.

Одночасно зазначаємо, що форма заяви та зразок заповнення цієї заяви розміщені на суб-сайті ГУ ДФС у Донецькій області за адресою: dn.sfs.gov.ua —> Діяльність —> Адміністративні послуги —> Місця надання адміністративних послуг (необхідно вибрати) —> Адміністративні послуги, що надаються у ЦОП —> 17. Видача довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами державної фіскальної служби —> Форма заяви, Зразок заяви.