Як отримати висновок оцінки потреб для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (психологічне насильство).

Психологічне насильство, якого зазнала дитина внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – це моральні та психологічні страждання (травми) дитини, що не потребують доведення, і які вона перенесла внаслідок її проживання/перебування в умовах воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації, її внутрішнього переміщення, залишення свого місця проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, а також загибелі (зникнення безвісти), потрапляння у полон, смерті внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих у населеному пункті, віднесеному до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, її батьків або одного з них - із числа цивільних осіб, а також її батьків або одного з них - з числа осіб, визначених пунктом 2 Порядку надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 740. 

У випадку коли дитина зазнала психологічного насильства, дитина або законний представник дитини звертається до Авдіївського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для здійснення оцінки потреб та отримання відповідного висновку.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до Авдіївського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та подати заяву для отримання відповідного висновку.

Для отримання висновку оцінки потреб необхідно:

1. Звернутись до Авдіївського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і написати заяву для отримання висновку за наданою формою, заповнити необхідні документи.

2. Фахівець з соціальної роботи реєструє заяву та узгоджує день та час коли можна прийти до дому заявника для складання акту оцінки потреб.

3. Фахівець виходить за вказаною адресою проживання заявника і складає акт оцінки потреб, проводить бесіду з усіма членами родини та перевіряє умови проживання родини. Усе це фіксується в акті та дається на ознайомлення членам родини.

4. Висновок оцінки потреб складається фахівцем в центрі та видається впродовж семи робочих днів з дня складання акту оцінки потреб.

5. Після отримання висновку заявник звертається до служби у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області.

Для отримання висновку звертатись за адресою: вул. Молодіжна, б. 7, 2 поверх. При собі мати паспорт громадянина України та свідоцтва про народження дітей.

З повагою,

 Авдіївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.