Отримання дублікату виконавчого листа

Рішення суду має бути виконаним в добровільному порядку. Але досить часто доводиться звертатись до державного виконавця за примусовим виконанням рішення. Іноді під час примусового виконання рішення суду виникає ситуація, коли втрачається виконавчий документ і стає питання про отримання його дубліката.Дублікат виконавчого листа - документ, який видається замість втраченого оригіналу, є тотожним за змістом і має силу первісного акта. Від останнього його відрізняє спеціальна позначка "Дублікат".

ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДУБЛІКАТУ ВИКОНАВЧОГО ДОКУМЕНТА:
З заявою про видачу дубліката виконавчого листа звертаються у разі:
- втрати; 
- знищення в наслідок пожежі, стихійного лиха, тощо; 
- якщо виконавчий документ став непридатним через часткове пошкодження тексту.

В ЯКИЙ СУД ЗВЕРТАТИСЬ
Дублікат виконавчого листа видає суд, який видавав оригінал виконавчого документу.

ХТО МАЄ ПРАВО ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ОТРИМАННЯМ ДУБЛІКАТА ВИКОНАВЧОГО ДОКУМЕНТА:
 стягувач (особа, на користь якої виконується судове рішення), якщо ним втрачено оригінал виконавчого документа;Ø
 державний виконавець, якщо оригінал виконавчого документа втрачено ним після відкриття виконавчого провадження.Ø

СТРОКИ НА ЗВЕРНЕННЯ
Якщо виконавчий лист втрачено до початку примусового виконання рішення державним виконавцем, то отримати його дублікат можливо лише до спливу строку, встановленого 
для його пред’явлення до виконання – 
протягом трьох років з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
Якщо цей строк був пропущений стягувачем, то водночас із заявою про видачу дубліката виконавчого документа подається і заяву про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання. У заяві повинні зазначатися причини, з яких строк був пропущений. Суд визначає поважність причини пропуску строку у кожному конкретному випадку на підставі доказів, поданих стягувачем.

РОЗГЛЯД СПРАВ ПРО ВИДАЧУ ДУБЛІКАТА ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА
Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні з викликом сторін (стягувач, боржник) і представника відділу державної виконавчої служби. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката. Судом перевіряється чи не виконано рішення, чи не втратило воно законної сили. У випадку часткового виконання змінювати у дублікаті загальну суму стягнення не можна. Це враховується в ході подальшого виконавчого провадження

ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ СУДОВИЙ ЗБІР? 
За видачу дублікату виконавчого документа сплачується судовий збір 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на липень 2017 року становить 46,32 грн.
Законодавством передбачені певні категоріїгромадян, які звільнені від сплати судового збору (наприклад, інваліди Великої Вітчизняної війни,інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів).
Після початку проведення на території нашої області АТО стало актуальним питання отримання дублікатів виконавчих листів замість втрачених. Відділи державної виконавчої служби були вимушені залишити незакінчені виконавчі провадження в містах, де органи влади зупинили свої повноваження. А продовжувати примусове виконання рішення неможливо без наявності у виконавчого документа. Тому виникає потреба отримати дублікат виконавчого листа. Із такою заявою необхідно звернутись до суду, який видав виконавчий лист. Якщо виконавчий лист видавав суд, розташований у районі проведення АТО, то звертатись необхідно до того суду на підконтрольній території, якому визначена його підсудність. Знайти інформацію, який суд буде розглядати питання видачі дубліката виконавчого листа, можна на веб-сайті «Судова влада».

За більш детальною інформацією звертайтесь до Авдіївського міського відділу державної виконавчої служби, який знаходиться за адресою: вул. Комунальна, 4 (5й поверх), м. Авдіївка, або за телефоном: (06236) 3-47-17.