В місті триває робота щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення

В минулому році інспектором праці військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області активізовано контроль за дотриманням законодавства про працю на території міста.

Так, з метою активізації роботи із виявлення неоформлених трудових відносин проводився моніторинг стану дотримання законодавства про працю шляхом відвідування роботодавців. У процесі відвідування досліджувався режим роботи торгових об’єктів, кількість робочих місць та найманих працівників. Станом на 01.01.2019 р. було здійснено відвідування 75-ти суб’єктів господарювання з метою інформування фізичних осіб-підприємців та працівників щодо переваг оформлення трудових відносин, дотримання законодавства про працю та відповідальності за порушення законодавства про працю. За результатами відвідувань було укладено 15 трудових договорів з найманими працівниками. За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи суб’єктами господарювання у жовтні 2018 р. було укладено 78 трудових договорів, листопаді – 33, грудні - 27.

З метою дотримання суб’єктами господарювання міста норм чинного трудового законодавства в частині легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, збільшення податкових надходжень до бюджету міста від збільшення кількості зареєстрованих найманих працівників, розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області від 19.12.2018 № 1182 було створено міську робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Головним завданням робочої групи є роз’яснення переваг легальної праці та проведення моніторингу додержання роботодавцями вимог трудового законодавства. До складу робочої групи входять представники самостійних управлінь і структурних підрозділів військово – цивільної адміністрації м.Авдіївка, Торецького об`єднаного управління ПФУ Донецької області, Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області, Авдіївського відділення поліції Покровського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, Авдіївського міського центру зайнятості, Авдіївського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Для досягненння мети в поточному році планується щоквартально проводити засідання міської робочої групи.

 

Головний спеціаліст-інспектор праці
військово-цивільної адміністрації
міста Авдіївка Донецької області