ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

12 лютого 2019 року під керівництвом заступника керівника – начальника фінансового управління військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області Тетяни Опекунської  відбулося засіданні міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засіданні були присутні представники Торецького об`єднаного управління ПФУ Донецької області, Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області, Авдіївського відділення поліції Покровського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, Головного управління  Держпраці у Донецькій області.

На засідання робочої групи запрошено 16 суб’єктів підприємницької діяльності, які мають ознаки використання неоформлених трудових відносин.

З роботодавцями проведено інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог чинного законодавства в частині легального використання найманої праці.

Головним державним інспектором відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Головного управління  Держпраці у Донецькій області Любов Івановою було приділено увагу достовірності ведення суб’єктами господарювання бухгалтерського обліку та обліку фактично відпрацьованого робочого часу працівників з урахуванням режиму роботи об’єкта торгівлі. Роз’яснено переваги офіційного працевлаштування працівників та необхідність дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці працівників.

Начальник Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Павло Рисований звернув увагу, що у деяких підприємців рахується заборгованість по єдиному соціального внеску. Крім цього, по деяким суб’єктам господарювання сума чистого доходу за результатами річного декларування не відповідає мінімальним гарантіям законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

За результатами засідання суб’єктам підприємницької діяльності рекомендовано укласти трудові договори з найманими працівниками.

 

Головний спеціаліст-інспектор
праці військово-цивільної
адміністрації міста Авдіївка
Донецької області, секретар
робочої групи
Тетяна Борисенко