Шукаємо професійних батьків!

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 148 від 16.03.2017 р. «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» зазначена необхідність створення патронатних родин, визначені вимоги до патронатних вихователів, їх права, розмір грошового забезпечення та соціальної допомоги на влаштованих в сім’ї патронатних вихователів дітей.
   Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
   Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

   Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини (власні діти або практична робота педагога), відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні, має задовільний стан здоров'я, не був засудженим, або позбавленим батьківських прав, пройшов навчання за тренінговою програмою.
   За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 10 035грн.), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні - для дітей до 6 років - 3398 грн., від 6 до 18 – 4236 грн.). Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
   Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.
   Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є:
- патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
- у нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
- і вихователь, і помічник проходять обов'язкове навчання (зазвичай це субота та неділя).
   Якщо ви готові стати патронатними вихователями або бажаєте отримати більш повну консультацію, тоді Вам необхідно звернутися до служби у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка за адресою: вул. Молодіжна, б. 7, 2 поверх, служба у справах дітей.