До уваги суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями!

Військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області нагадує, що розпорядженням керівника ВЦА м. Авдіївка від 11.06.2018 № 398 встановлено заборону на реалізацію алкогольних напоїв у закладах торгівлі (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Авдіївка з 20.00 до 10.00 години, а також заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та пива особам у військовій формі чи таким, які мають очевидні ознаки, що свідчать про проходження ними військової служби та наявності інформації, що свідчить про причетність особи до Збройних Сил України, чи інших військових формувань, передбачених законодавством.

Незважаючи на вжиті заходи, які спрямовані на попередження вчинення правопорушень серед військовослужбовців, на даний час продовжують мати місце випадки вживання військовими алкогольних напоїв.

Наше місто розташоване безпосередньо на лінії розмежування, поблизу зосереджено велику кількість військових підрозділів. Продаж алкоголю військовим може створити напружену соціально-психологічну ситуацію серед мешканців міста та призвести до травматизму і загибелі як серед військовослужбовців, так і серед цивільного населення.

Повідомляємо, що за порушення діючого законодавства в сфері продажу алкогольних та тютюнових виробів передбачено відповідальність, а саме:

- відповідно до частини 2 статті 156 КУпАП торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, тягне за собою накладення штрафу від 100 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян., тобто від 1700 грн. до 6800 грн;

- відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення статті 15-3 даного Закону, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу 6800 грн.

Враховуючи вищевикладене, військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області наполягає на виконанні суб’єктами господарювання міста Авдіївка вимог чинного законодавства та нормативних актів!