22 березня відзначається Всесвітній день води

Щороку 22 березня за ініціативи ООН увесь світ відзначає Всесвітній день водних ресурсів, він же – Всесвітній день води. Цей день бере свій початок у 1992 році з Конференції з навколишнього середовища і розвитку, що проходила у Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, який нагадує всім жителям планети про значення і важливість води, привертає увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

У 2020 році він буде проходити під гаслом «Вода та зміни клімату — прискорення дій». У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду. Звертаємось до Вас, з проханням шанобливого ставлення до води, вживати заходів щодо її економного використання, використовувати у побуті безфосфатні миючи засоби та ін. Всім, хто зацікавився даною темою, пропонуємо ознайомитись з інформацією про дбайливе ставлення до води , яка прикладена нижче.

Прості кроки, які може зробити кожен:

  • Вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – берегти десятки літрів;
  • Користуватися пральною чи посудомийною машинами при повному завантаженню;
  • Не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;
  • Віддавати перевагу душу замість ванної;
  • Вимикати воду під час чищення зубів;
  • Не засмічувати водойми побутовими відходами;
  • Не мити автомобілі на берегах річок та озер.

Переглянте разом із сім’єю цікавий та пізнавальний ролик про фосфати та зробіть висновки кожен для себе

https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0

Повчальне відео про сортування сміття та шкоду від забруднення водойм пластиком.

https://www.youtube.com/watch?v=5DAPu5t-IPc&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=WjgFPRi24Lw

Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.

І пам’ятайте, що якісна вода – це основа вашого здоров’я.

Мало хто замислюється про те, що більшість пральних порошків, що використовуються в Україні, складаються з фосфатів. Потрапляючи до водного об’єкта, фосфор забезпечує активне зростання синьо-зелених водоростей. І, відповідно, цвітіння і заболочування водойм, що в подальшому призводить до активного розвитку процесу гниття. Як наслідок – гниття сотні кілограмів водоростей у воді. У більш ніж 50 розвинених країнах світу ще з 80 – 90 років введені законодавчі обмеження або повна заборона на викоритсання фосфатних пральних порошків.

Вода – вичерпний ресурс. Ми ніколи не матимемо її більше, ніж маємо сьогодні. Можливо, вперше за всю історію людства світовий попит перевищить наявний резерв, тому так важливо виховувати культуру бережливого ставлення до води. Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною – з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами. Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здорове, квітуче і натхненне майбутнє, бо де є чиста вода, там є життя.