В місті Авдіївка Робоча група із громадської безпеки і соціальної згуртованості продовжує створення Профілю громади

Профіль громади – це документ, створений за участі громади, який відображає погляд на спільноту зсередини. В сучасній Україні недостатньо розвинена культура громадської участі, поділеної відповідальності та спільного прийняття рішень. Разом із цим, поступово громада стає ключовим гравцем, що визначає пріоритети діяльності, спрямованої на створення безпечного середовища на своїй території. Процес децентралізації має сенс лише за умови, що громада готова взяти на себе відповідальність за подальші дії і має можливість це зробити.

Мобілізація громад у підході громадської безпеки і соціальної згуртованості здійснюється навколо діалогових майданчиків – Робочих груп із громадської безпеки і соціальної згуртованості, що об’єднують активних мешканців і мешканок громади, лідерок та лідерів громадських організацій, представниць та представників органів місцевої влади та самоуправління, соціальних служб, освіти, медицини, поліції, служби з надзвичайних ситуацій, інших організацій, що надають безпекові послуги для пошуку спільних скоординованих рішень по створенню безпечного середовища у громадах. Група функціонує як діалогова платформа, уповноважена громадою спільно визначати потреби, проблеми і ресурси, а також шукати ефективні відповіді на проблеми громадської безпеки.

Залученість широкого кола громадян, різних за віком, статтю, релігійними вподобаннями, соціальним статусом, сприяє соціальній згуртованості громади. Участь, зацікавленість самих людей у житті свого міста, його розвитку – важлива задля більш ефективного та комплексного зростання громад. Неможливо дати громаді відчуття безпеки, не упевнившись, що голос кожного члена спільноти є почутим і врахованим.

Саме з цією метою  Робоча група  упродовж травні-червня поточного року працюватиме над створенням Профілю громади, що дасть можливість  взяти участь у комплексному дослідженні  громадської думки, висловити своє бачення, озвучити потреби,  звернути увагу на проблеми, що існують  у громаді. Це стане можливим  завдяки активній участі  мешканців і мешканок  в опитуванні  щодо основних проблем  громадської безпеки та соціальної згуртованості, а також у картуванні громади.

Тому, за посиланням  https://survey.univer.kharkov.ua/index.php/362965   можна пройти опитування.  (Опитування анонімне).

Ми ставимо собі за мету всебічну демократизацію всіх сфер суспільного життя, самореалізацію особистості. На нашу думку, такий підхід забезпечить максимальне врахування інтересів народу при прийнятті рішень, збільшить його активність у суспільному та державному житті, міцно легітимізує владу в очах народу.