УСЗН і ЦНАП – важливі складові у сфері надання послуг населенню

Задоволення потреб  соціальними послугами людей є одним із ключових завдань діяльності системи надання соціальних послуг. Основними формами надання таких послуг є матеріальна допомога та соціальне обслуговування населення. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування формують пріоритети та забезпечують реалізацію державної політики в системі надання соціальних послуг.

01 липня з робочим візитом в управлінні соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області побували керівник ВЦА  Віталій Барабаш та в.о. заступника керівника Сергій Легенький.  В ході зустрічі начальник управління Світлана Рубцова ознайомила керівництво з головними завданнями управління, до яких входять призначення і нарахування державних соціальних допомог, субсидій та пільг, зазначивши, що  робота управління в цілому є налагоджена та організована, а колектив працює на відповідному професійному рівні. Також управління соціального захисту обслуговує внутрішньо переміщених осіб, чорнобильців, осіб з інвалідністю. Сприяє вирішенню питань з оздоровлення та реабілітації учасників бойових дій, АТО, ООС та інших пільгових категорій.

Як і управління соціального захисту населення, центри надання адміністративних послуг вже давно увійшли в наше життя як місце, де можна отримати послуги від органів влади. Другим етапом робочої поїздки стало відвідування ЦНАПу Авдіївської міської ради.

У ході візиту керівник центру - начальник відділу, адміністратор відділу з надання адміністративних послуг Молчанова Ірина розповіла відвідувачам про основні напрямки роботи Центру, історію створення, досягнення та плани на майбутнє. Протягом заходу гостям була проведена екскурсія залами та кабінетами, де ведеться прийом громадян, а також приміщеннями бек-офісу, де здійснюється аналіз та опрацювання документів, занесення інформації до різноманітних реєстрів, тощо. «Станом на сьогодні ЦНАП надає загалом 174 адміністративні послуги, 85 послуг органів місцевого самоврядування і 89- територіальних підрозділів органів державної влади. Протягом 2019 року до нас звернулося близько 20 тисяч громадян, та було надано 14 тисяч послуг», - зазначила Ірина Молчанова.