30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

30 липня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Цей день має на меті привернути увагу громадськості до складного становища жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, серед яких: примусова праця, рабство, звичаї подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дітей.

Шановні батьки, звертаємо вашу увагу на те, що у світі щороку приблизно 1 млн. 200 тис. дітей стають жертвами сексуального насильства і грубого порушення їх прав.

Міністерство соціальної політики України із 2012 до 2019 року включно встановило статус постраждалих від торгівлі людьми 878 особам, з яких: 457 громадян постраждали від трудової експлуатації, 224 – від сексуальної експлуатації, 57 осіб було притягнуто до жебракування, 9 людей постраждало від змішаної експлуатації, 14 дітей було продано третім особам, а одна людина постраждала від сурогатного материнства.

Державою передбачена кримінальна відповідальність за ст. 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» до осіб, які здійснюють торгівлю людьми.

Майбутнє України, як і кожної держави, безпосередньо залежить від забезпечення безпеки та належного виховання дітей, найбільш уразливої частини суспільства. Тому захист цієї категорії громадян від суспільно-небезпечних посягань – одне з найважливіших завдань правової держави.

Станом на 30.07.2020 року, в службі у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області на обліку перебуває 1 дитина, яка зазнала жорстокого поводження по відношенню до неї. Мати малолітньої наразі позбавляється батьківських прав у зв’язку з тим, що вона не виконує свої батьківські обов’язки належним чином.

Дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, в службі у справах дітей на обліку не перебуває.

Служба у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області застерігає дітей від необдуманих вчинків, необережного відвертого спілкування із сторонніми людьми, встановлення дітьми контактів з незнайомцями в чатах або на форумах в мережі Інтернет, обговорення інтимних питань, легких заробітків, нелегального працевлаштування дітей в Україні. Звертаємо увагу батьків про необхідність приділення більшої уваги своїм дітям, їх поведінці, психологічному стану, необхідності частішого та відвертішого спілкування з дітьми.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.