ЛЮДИ З НЕОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Третього грудня в усьому світі відмічається Міжнародний День інвалідів. Це не є свято, в цей день люди не вітають один одного, не дарують квіти та подарунки. В цей день усім пропонується замислитися над тим, що поряд живуть люди важкої долі, люди, які внаслідок вроджених вад чи життєвих обставин втратили частину здоров’я, а значить право на повноцінне життя.

Чого хочуть люди з інвалідністю? Нічого особливого, нічого незвичайного. Вони хочуть ходити в місцеву школу, користуватися публічною бібліотекою, ходити в кіно, іздити на автобусах, відвідувати родичів, які живуть в іншому місті або країні. Хочуть мати можливість створювати сім’ї та бути в змозі прогодувати своїх дітей. Вони хочуть, щоб їх сприймали як звичайних людей, як частину суспільства, а не як щось таке, що треба заховати подалі від очей або пошкодувати, адже їх силі та витримці, мужності і цілеспрямованності може позаздрити будь-яка людина, що не має обмежень.

З часів незалежності України влада та суспільство стали більше звертати увагу, що поряд живуть люди, обмежені в пересуванні, спілкуванні. Люди, яким важко отримати освіту і працевлаштуватися, люди, які потребують трохи більше уваги і захисту.

Що стосується соціального захисту і забезпечення прав дітей-інвалідів та інвалідів  у нашому місті, то з впевненістю можна сказати, що у цьому напрямку зроблено багато. В місті Авдіївка є Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Іскорка».

На сьогоднішній день - це заклад, який забезпечує:

- соціальну, психолого-педагогічну реабілітацію ;

- надання соціальної послуги денного догляду;

- надання послуги соціального супроводу та патронажу.

Усі ці послуги діти-інваліди міста отримують безкоштовно.

За поточний рік послугами Центру скористалися 30 діток.

Протягом 2016 року Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Іскорка»  залучив благодійних внесків та дарунків на суму 71862,10 грн., це вдалося організувати завдяки тісній співпраці Центру з благодійниками не тільки Авдіївки та України, але і міжнародних  організацій. Особлива подяка БО «Людина в біді», Станиця Авдіївка Пласту національної скаутської організації України, ГО «Донбас SOS», БО «Благодійний фонд Парамир» м. Харків, приватна особа  Марина Бондас, БО «Благодійний фонд «Сопричастя» м. Київ, БФ «Об’єднання світових культур» м. Київ, релігійним громадам.

Працівники та підопічні Центру висловлюють щирі слова подяки тим, хто щодня виявляє милосердя і творить добро не лише через службову необхідність, а й за велінням совісті та покликом душі. Всім небайдужим до чужої біди і в силу своїх можливостей допомагаючим людям у складних обставинах, від яких ніхто не застрахований.

Також сподіваються і на подальший розвиток  цього необхідного закладу, адже попереду  ще багато задумів і планів. Недаремно кажуть, що рівень цивілізованості  суспільства та влади вимірюється тим, наскільки рівні можливості вони створюють, як здоровій, так і неповноправній особі.

Для вихованців центру працівники підготували та провели заходи з іграми, піснями та  розвагами. Діти були активні, веселі, з цікавістю  відгадували загадки, грали в ігри та з великим захопленням брали участь у музичних конкурсах. По закінченню свята діти отримали солодкі подарунки від благодійників.

Бажаємо нашим діткам бадьорості духу та міцного здоров’я і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та міцної сили волі, яка ці можливості породжує. Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!