У місті Авдіївка спеціальна комісія оглядає зруйновані обстрілами будинки.

Комісією, яка була створена розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області від 24.09.2020 року № 894 «Про створення комісії обстеження житла зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації на території міста Авдіївка», 20 та 21 вересня 2020 року здійснений огляд житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру. Це перші 12 житлових будинків/квартир, згідно наданих мешканцями міста заяв. Члени комісії руйнування документують та фотографують, а також визначають чи підлягає будинок відновленню.

Нагадаємо, на компенсацію за будинки Донеччини та Луганщини, що були зруйновані внаслідок бойових дій після 14 квітня 2014 року, у Держбюджеті на 2020 рік передбачено 20 мільйонів гривень.
За результатами огляду власники такого житла зможуть отримати до 300 тисяч гривень компенсації.

НАГАДУЄМО!
Щоб отримати компенсацію заявникам слід подати перший пакет документів до військово-цивільної адміністрації за місцем розташування зруйнованого житла. Серед документів мають бути:
•    заява про проведення обстеження житла за відповідною формою;
•    копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
•    копія документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
•    нотаріально завірені копії документів, що підтверджують право власності потерпілого на житло на момент подання заяви.
Через 5 днів заявнику надають відповідь про ухвалене рішення та дату проведення обстеження, яке має відбутись не більш ніж за місяць. За бажанням кожен заявник може долучитися до роботи комісії з обстеження та надавати пояснення, додавати інші необхідні документи та інформацію, а також фотографувати та фільмувати сам процес обстеження.
Через три робочі дні заявник має отримати від військово-цивільної адміністрації акт про проведення обстеження та довідку, в якій особу визнають потерпілою внаслідок надзвичайної ситуації.