До уваги батьків!

З 11 січня 2021 року у загальноосвітніх школах міста розпочались зимові канікули – пора відпочинку для дітей, пора свят та розваг. Для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку дітей. З метою попередження негативних проявів у дитячому середовищі, просимо батьків звернути увагу на наступні поради:

• не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де знаходиться ваша дитина протягом дня і ночі;
• слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;
• використання піротехнічних засобів (петард, бенгальських вогнів, хлопавок) небезпечне для життя і здоров’я;
• нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху;
• не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища;
• нагадуйте правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами, правила поводження з електроприладами;
• пам’ятайте про правила поводження з дикими тваринами та бездоглядними свійськими тваринами.
Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього малих дітей!
Також нагадуємо, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності: адміністративної, сімейно-правової, кримінальної.
Адміністративна відповідальність наступає внаслідок ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (стаття 184 кодексу України про адміністративні правопорушення). У місті Авдіївка у 2020 році 43 батькам були винесені попередження, по відношенню до 33 батьків ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності.
Сімейно-правова відповідальність. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України зазначено, що батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей, не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва. Протягом року у місті Авдіївка 12 батьків було позбавлено батьківських прав (2 – за позовом органу опіки та піклування, 3 – за позовом родичів, 7 – за позовом одного з батьків).
Кримінальна відповідальність наступає за злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки; використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб); втягнення дітей батьками у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми (відповідно до Кримінального кодексу України). У 2020 році у місті Авдіївка батьки не притягувались до кримінальної відповідальності за вчинення даних видів злочинів.
Тож, батьки, будьте уважні і пам'ятайте про своїх дітей!