Буде зразково-показовою: в Авдіївці ударними темпами ремонтують зруйновану обстрілами майбутню опорну школу

 
17 класів, вміщує більше тисячі учнів: у прифронтовій Авдіївці наростили темпи реконструкції загальноосвітньої школи № 2, яка визначена у місті опорною. З початку літа 2020 року на об'єкті працює нова будівельна організація. І вперше за 5 років ремонт школи пішов швидше - вже є результати. 
 
Нині реконструкцію опорної школи в Авдіївці фінансує Донецька ОДА - з обласного бюджету на це виділено 76 млн гривень. І поки, як зазначає директор департаменту капбудівництва ДонОВЦА Юрій Вінокуров, вдається вкладатися в установлені бюджет та строки – очікується, що 1 вересня поточного року опорна школа нарешті розкриє двері своїм учням.
 
На облаштування спортивного майданчика і придбання устаткування для загальноосвітньої школи №2 в Авдіївці Литовська Республіка надала близько 1 мільйона євро. 
 
В ході реконструкції використовувалися виключно найсучасніші технології
 
Будівля учбового закладу утеплена кращими матеріалами - термопанелями "Шале", товщиною в 150 мм. По всій школі встановлені енергозберігаючі вікна, які відповідають сучасним європейським нормам, і забезпечують мінімальні тепловтрати у будь-яку пору року. Демонтовано і укладено підлог на 4000 м2.
 
В кожному класі опорного навчального закладу Авдіївки встановлені датчики диму, руху і розбиття скла, усі приміщення обладнані сучасними вентиляційними системами і гучномовцями. 
 
Усі входи в школу обладнані пандусами і спеціальними кнопками виклику, також планують встановити декілька дверей з автоматичним відкриванням та доводчиками. Починаючи з вулиці, і продовжуючи коридорами закладу укладена тактильна плитка - направляюча і попереджувальна (для людей із порушенням зору). Крім того, на кожному поверсі є санвузли, які відремонтовані з урахуванням доступності для людей з інвалідністю. 
 
Вже цієї весни планується встановити на сходових маршах спеціальний підйомник - будь-якій людині буде забезпечено вільний доступ на усі три поверхи. Окрім того, всі проходи розраховані на те, щоб можна було не лише пройти, але і проїхати на колясці. 
 
- Приємно констатувати, що ця школа стане зразково-показовою для маломобільних груп людей, - зазначає керівник ВЦА Авдіївки Віталій Барабаш. – На мій погляд, інклюзивність навчальних закладів є ознакою здорового суспільства. Тому послідовно працюємо над тим, щоб усі діти Авдіївки могли реалізувати право на освіту.