Керівництво Авдіївки отримало корисні знання з питань цивільного захисту населення

Сьогодні керівництво Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації у повному складі взяло участь у навчанні з питань, пов’язаних з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту населення.

Життя і здоров’я людини, її безпека – є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких відповідає держава (стаття 3 Конституції України). З метою забезпечення реалізації державної політики, спрямованої на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій в Україні функціонує єдина державна система цивільного захисту (ЄДС ЦЗ). Ефективне управління процесами цивільного захисту нерозривно пов’язане з вирішенням проблеми компетентності та професіоналізму керівних, управлінських кадрів та фахівців, які виконують завдання в рамках ЄДС ЦЗ.

Програма функціонального навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту (далі – Програма), окреслює коло завдань і функцій, які ними виконуються за займаною посадою у складі Донецької територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту, що підлягають засвоєнню, та визначає місце функціонального навчання у загальній системі підготовки органів управління і сил цивільного захисту.

Відповідно до вимог п. 10 Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 особи керівного складу органів управління і сил цивільного захисту та фахівці, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три - п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання.

Сьогодні в процесі занять відпрацьовано ряд питань стосовно системи оповіщення, діяльності органів цивільного захисту, взаємодії оперативних служб та служб життєзабезпечення, а також ряд інших важливих питань.

Вже незабаром керівництво Авдіївської ВЦА отримає посвідчення встановленого зразка, що мають єдину наскрізну нумерацію в ДСНС.

Організатором навчань є навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області.