В Авдіївці визначили розмір ставок земельного податку та податку на нерухоме майно

Сьогодні за участі керівництва Авдіївської міської ВЦА відбулася робоча нарада з питань встановлення ставок земельного податку та податку на нерухоме майно.

Питання оподаткування місцевими податками вирішуються Податковим кодексом України, статтею 12.3 якого визначено, шо сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень.

У зв’язку із входженням до складу Авдіївської територіальної громади селища Опитне виникла потреба в упорядкуванні земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території створеної громади.

Було вирішено ставку податку на нерухоме майно, що діяла протягом минулих років на території міста Авдіївка, залишити мінімальною та застосувати її в 2022 році на території Авдіївки та селища Опитного.

Також було скореговано ставки земельного податку по всій території громади.

А для власників, яким в межах Авдіївки та Опитного були надані земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, а також для індивідуального садівництва і ведення особистого сільського господарства, було вирішено встановити 100% пільгу зі сплати земельного податку.