Деякі питання у сфері реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання особи

З 4 квітня 2016 року територіальні підрозділи ДМС припинили прийом громадян з питань реєстрації та зняття з реєстрації за місцем проживання. Відповідні повноваження від міграційної служби перейшли до органів місцевого самоврядування.

В Авдіївці на сьогоднішній день такі функції виконує відділ реєстрації Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, який знаходиться в будівлі Центру надання адміністративних послуг за адресою місто Авдіївка, вул.Воробйова, 3.

Відомості про реєстрацію та зняття з реєстрації, як і раніше, вносяться шляхом проставляння відповідного штампу місця проживання, якщо паспорт у вигляді книжечки. У паспорті у вигляді ID-картки така інформація буде міститися на електронному чіпі, імплантованому в документі. Однак, до тих пір, поки повноцінно не запрацює електронне врядування в країні, Державна міграційна служба разом із ID-карткою безкоштовно видаватиме громадянам виписку про місце реєстрації проживання. При отриманні нового паспорту особі, місце проживання якої зареєстровано в місті Авдіївка, бажано звернутись до відділу реєстрації ВЦА м.Авдіївка для внесення нових даних до картотеки та надалі до реєстру територіальної громади.

При реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання особі, яка має паспорт у вигляді  ID-картки,  оформлюється довідка про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання установленої форми. При потребі особа зможе візуально підтвердити місце реєстрації, доки не всі державні інституції обладнанні приладами для зчитування електронної інформації.

З 14 років особа самостійно подає заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання. При цьому необхідно надати паспорт громадянина України.

Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»  кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Такий паспорт оформляється йому на 4 роки територіальними органами Державної міграційної служби України. Оформлення паспорта вперше здійснюється безкоштовно.

Українське законодавство передбачає настання з 14 років часткової дієздатності громадянина. З цього віку особа отримує певні права, для реалізації яких необхідно мати документ, що посвідчує особу. Слід пам`ятати, не будучи документованим громадянським паспортом, особа не зможе здійснити багато важливих та необхідних дій, реалізувати більшість передбачених законодавством прав та інтересів.

Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання призовників і військовозобов’язаних здійснюється лише в разі наявності в їх військово-облікових документах  позначок районних(міських) військових комісаріатів про зняття  з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання. На сьогоднішній день облік призовників і військовозобов’язаних, які мешкають в Авдіївці, здійснює Покровсько-Ясинуватський об’єднаний міський  військовий комісаріат, розташований у місті Покровськ, вул.Поштова, б.16.

Зняття з реєстрації місця проживання особи у зв’язку зі смертю здійснюється при наданні до відділу реєстрації свідоцтва про смерть особи.  «Автоматичне» зняття з реєстрації у таких випадках законодавством не передбачено.

Особи, які бажають внести зміни у дані реєстрації місця проживання у зв’язку зі зміною назв вулиць, можуть звернутись до відділу реєстрації з паспортом громадянина України. Фахівці відділу  безоплатно вносять відповідні зміни.

 

Відділ реєстрації
Військово-цивільної адміністрації
м.Авдіївка, Донецької області