Центр надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради розпочинає надавати адміністративні послуги Державної міграційної служби України

В рамках процесу децентралізації з квітня 2018 року адміністратори Центру надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради розпочинають прийом документів та видачу паспортів громадянина України у формі ID-картки та паспортів громадянина України для виїзду за кордон із безконтактним електронним носієм. 

Секрет успішної децентралізації досить простий та залежить від активних дій місцевої громади та політичної волі керівництва міста. Завдяки розумній та виваженій позиції керівника ВЦА Павла Малихіна у сфері надання якісних адміністративних послуг, Центр надання адміністративних послуг (далі ЦНАП) повідомляє про готовність розпочати самостійний прийом документів для оформлення та видачі паспортів.

Для реалізації даного проекту з придбання необхідного обладнання для оформлення паспортних документів із міського бюджету в межах Програми економічного і соціального розвитку міста Авдіївка було виділено понад пів мільйона гривень. Основною підставою для позитивного вирішення цього питання була відсутність можливості бажаючим громадянам міста отримати паспорти громадян України або закордонні паспорти безпосередньо в місті. Шалений попит активізувався з безвізовим режимом, значно збільшилася кількість охочих отримати біометричний паспорт, який дає змогу українцям пересуватися по Європі без відкриття візи.  Оформити такий документ для виїзду за кордон можна в будь-якому підрозділі ДМС України, крім Авдіївки. Іншими причинами є і те, що тепер перші свої ID-картки громадяни України отримують у 14 років, а не в 16, як було раніше. Це також вплинуло на скоріше вирішення питання отримання паспортів в місті. Крім того, вплинули зміни умов для надання субсидії. При оформленні документів для отримання пільг, всі мешканці, які проживають у квартирі або в приватному будинку та досягли 14-річного віку повинні мати ID-картку, в іншому випадку субсидію не нададуть. Ще дуже важливий момент, це додаткові поповнення надходжень до міського бюджету (Відповідно до діючого законодавства при оформленні паспортних документів 70% адміністративного збору залишається в місцевому бюджеті). А це ті кошти, які залишались в бюджетах інших міст і це не сприяло розвитку Авдіївки.

Вартість виготовлення у 2018 році становить:

  • паспорта громадянина України у формі ID картки - 279грн., (з них: 87грн. це амін.збор та 192грн. вартість бланку паспорта);
  • біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) - 557,32 грн. (з них: 253грн. це амін.збор та 304,32 грн. вартість бланку паспорта).

Законом встановлено термін виготовлення паспортів за цією вартістю і становить – до 20-ти робочих днів.

Для зручності відвідувачів у ЦНАП працює платіжний термінал, за допомогою якого можна сплатити вартість послуги не виходячи з приміщення.

Відкриттю даного напрямку передувала копітка праця фахівців ЦНАПу, яка проводилась майже рік. Досвід оформлення біометричних документів та роботи у Єдиному державному демографічному реєстрі адміністратори ЦНАП переймали у працівників міграційної служби України.

Незважаючи на всі труднощі, що заважали з початку роботи у цьому напрямку, ЦНАП Авдіївської міської ради став четвертим в Донецькій області (після м.Маріуполь, м.Добропілля та м.Покровськ), де запрацювало обладнання з видачі паспортних документів. Отже, тепер отримати послугу можна не тільки в територіальних підрозділах ДМС поза межами міста, а й через Центр надання адміністративних послуг безпосередньо в Авдіївці.

У квітні послуги ДМС плануються надаватись в тестовому режимі, а вже на початку травня сподіваємось вийти на робочий графік.

Прийом громадян у ЦНАП для оформлення паспортних документів проводиться в порядку попереднього запису, після проведення консультації з адміністратором ЦНАП і перевірки на наявність всіх необхідних документів та їх копій. На консультацію до адміністратора крім особистого прийому можна звернутись за телефоном 3-12-74 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..  Це дасть можливість регулювати чергу заявників для отримання адміністративної послуги та економити їх час. Живої черги ми не плануємо, щоб не створювати ажіотаж. Всі документи оформляються одразу на місці, де й відбувається фотографування. І якщо у людини вдало знімаються відбитки пальців, а сама система працює безперебійно, то вся процедура повинна займати від 30 до 40 хвилин. Швидше не вийде, адже потрібно фотографувати, сканувати документи, знімати відбитки пальців, проводити інші спеціальні процедури, відправляти це в реєстр тощо.

Адміністратори ЦНАП та міграційники тісно співпрацюватимуть у форматі «фронт-бекофіс» в напрямку оформлення документів та надання адміністративних послуг ДМС.

Сподіваємось, що завдяки нововведенню вдасться уникнути постійних черг, на які скаржаться громадяни, які вже звертались за отриманням даних послуг в інших містах.

 

Керівник Центру надання адміністративних послуг
Авдіївської міської ради                                                                  І.Молчанова