ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ З ОДНОЧАСНИМ ЗНЯТТЯМ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 203 від 02.03.2016, передбачена можливість реєстрації місця проживання особи одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці. Тобто, якщо особа, зареєстрована в іншому місті (селі, селищі), бажає зареєструвати місце проживання в місті Авдіївка, вона може звернутися до ЦНАПу та подати 2 заяви одночасно: про зняття з реєстрації місця проживання з іншого міста та про реєстрацію місця проживання в місті Авдіївка. При цьому адміністративний збір сплачується за одну послугу.

За результатом розгляду заяв фахівець відділу реєстрації Військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка оформлює зняття та реєстрацію місця проживання особи, вносить відповідні відомості до паспорта громадянина України у вигляді книжечки (зразка 1993 року) або видає довідку про реєстрацію місця проживання /зняття з реєстрації місця проживання, якщо паспорт громадянина України у формі картки (зразка 2015 року), а також дітям до 14 років. Також відділ реєстрації надсилає повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання особи за установленою формою до відповідного органу реєстрації місця проживання. За січень-вересень 2020 року відділом реєстрації направлено 43 повідомлення до інших адміністративно-територіальних одиниць.
Якщо після здійснення реєстрації місця проживання особи одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання буде встановлено, що особа не повідомила про реєстрацію місця проживання разом з нею за попередньою адресою малолітніх дітей, обидві дії скасовуються на підставі письмового рішення органу реєстрації, про що письмово повідомляється особі.
Відділ реєстрації отримує з інших адміністративно-територіальних одиниць повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання осіб з адреси у місті Авдіївка у зв’язку з реєстрацію місця проживання в іншому місті (селі, селищі) та вносить інформацію до реєстру територіальної громади. За січень-вересень 2020 року відділом реєстрації отримано 128 таких повідомлень.
В роботі відділу трапляються випадки, коли повідомлення про зняття з реєстрації не надходять, і, відповідно, особа залишається зареєстрованою у місті Авдіївка. Такі факти виявляються особливо щодо осіб, які зареєстрували нове місце проживання в інших адміністративно-територіальних одиницях у період 2014-2016 роки. В таких випадках, при зверненні зацікавленої особи, відділ реєстрації направляє запит до відповідного органу реєстрації для підтвердження факту зняття з реєстрації місця проживання особи.
З метою уникнення непорозумінь, відділ реєстрації рекомендує особам, які були зняті з реєстрації місця проживання з міста Авдіївка та одночасно зареєстровані в інших адміністративно-територіальних одиницях, перевірити інформацію щодо надходження до відділу реєстрації відповідного повідомлення.
Отримати інформацію можливо за телефоном (06236)3-12-74.