Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради за 2020 рік

Центр надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради (далі – Центр) утворено рішенням міської ради 25 грудня 2013 року.
Основними завданнями центру є: створення максимально комфортних та сприятливих умов та впровадження зручного графіку прийому мешканців міста, скорочення і спрощення процедур отримання необхідних документів, унеможливлення будь-яких корупційних дій з боку посадових осіб, відповідальних за підготовку документів дозвільного характеру та результатів надання адміністративних послуг.
Діяльність Центру здійснюється за принципами:
•    прозорості, відкритості та послідовності дій при наданні адміністративних послуг;
•    орієнтації на суб'єкта звернення - забезпечення ефективної взаємодії із суб'єктом звернення;
•     інформованості - забезпечення суб'єктів звернення вичерпною інформацією щодо адміністративних послуг;
•    зворотного зв'язку - встановлення зворотного зв'язку із суб'єктом звернення;
•    організаційної єдності - взаємодія адміністраторів ЦНАП з суб'єктами надання адміністративних послуг.
Метою роботи Центру є надання якісних адміністративних послуг суб'єктам звернень.
Звернувшись до Центру, підприємці та громадяни мають змогу:
- отримати консультації спеціалістів;
- визначитись із переліком необхідних документів для отримання документів дозвільного характеру чи адміністративних послуг;
- отримати адміністративні послуги, а також оформити документи дозвільного характеру, необхідні для започаткування та ведення підприємницької діяльності.
Розпорядчими документами ВЦА м.Авдіївка Донецької області (зі змінами) затверджено перелік адміністративних послуг, що надаються через Центр.
На виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами) через Центр здійснюється надання послуг, віднесених до компетенції Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Донецькій області, Управління Держгеокадастру в Донецькій області, Головного управління юстиції в Донецькій області, Державної міграційної служби України та ін.
На даний час у Центрі можливо отримати 174 адміністративних послуг (це на 13 послуг більше у порівнянні з 2019 роком), які надаються через адміністраторів центру.
Загальна кількість звернень за 2020 рік до Центру становить 1930. З них реєстрація документів, їх отримання, консультації уповноважених представників суб’єктів надання адміністративних послуг, в т.ч. виконавчих органів місцевого самоврядування. У порівнянні з 2019 роком кількість відвідувачів знизилась на 4 %. Таке зниження ділової активності авдіївців можна вважати незначним, адже введення карантинних заходів вплинуло на життя у всьому світі.
Середня кількість відвідувачів центру складала у середньому 80 відвідувачів на день.
За аналізований період видано 11916 оформлених результатів та зареєстрованих декларацій, в т.ч. 163 відмов у наданні адміністративних послуг та реєстрації декларацій.
Кількість звернень за напрямками діяльності структурних підрозділів військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка можна проаналізувати за діаграмою.

Окремо можна виділити послуги що надаються відділом реєстрації військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка. Кількість таких послуг значно збільшилась у порівнянні з попередніми роками за рахунок послуги «Внесення змін до документа, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування у разі зміни нумерації будинку, перейменування вулиці (проспекту, провулка, тощо) населеного пункту, адміністративно-територіальної одиниці на підставі відповідних актів» - громадяни приводять у відповідність записи в паспортах  про місце реєстрації у зв’язку з перейменуванням вулиць у ході декомунізаційних заходів.

У 2020 році значно збільшилась кількість довідок, які стосуються місця проживання громадян, це свідчить про те, що державні та комунальні установи активно користуються відомостями на паперових носіях.

Загальна кількість зареєстрованих звернень у 2020 році у порівнянні с попередніми роками за напрямками діяльності структурних підрозділів військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка :

Якщо розглянути структуру надання адміністративних послуг територіальних підрозділів органів виконавчої влади, то можна побачити значну більшість звернень за послугами Державної міграційної служби (паспорти) та Держгеокадастру (оформлення земельних ділянок). При чому кількість особистих звернень у 2020 році значно зменшилась у порівнянні з 2019 роком, це свідчить про те, що громадяни загалом дотримувалися карантинних заходів. Все більшість громадян користуються можливістю отримати адміністративні послуги в електронному вигляді. Загалом за 2020 рік Центр надання адміністративних послуг отримав 379 електронних заяв на надання послуг Держгеокадастру .

Загальна кількість зареєстрованих звернень у 2020 році у порівнянні с попередніми роками за напрямками діяльності територіальних підрозділів органів державної влади:

За консультаціями до Центру звернулось особисто 7453 суб’єктів, також консультації надавались і в телефонному режимі та електронною поштою (730 звернень). Найчастіше консультування ведеться з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, з питань оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, оформлення паспорту громадянина України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки, реєстрації нерухомого майна (земельних ділянок, квартир, будинків).
В роботі адміністраторів центру забезпечується автоматизований процес прийому документів за допомогою програми «ЦНАП – SQS », що забезпечує:
•    впорядкування роботи з документами, прискорення їх пошуку та виключення втрат документів;
•    покращення стану виконавської дисципліни;
•    створення єдиного інформаційного простору збору, накопичення, аналізу всіх видів інформації;
•    підвищення ефективності роботи працівників шляхом зменшення кількості однотипних рутинних операцій та зосередження уваги на підвищенні якості обслуговування замовників;
•    оперативний моніторинг та контроль за будь-якою діяльністю, пов'язаною з наданням відповідних адміністративних послуг.
В 2020 році в Центрі надання адміністративних послуг запроваджено реєстрацію адміністративних послуг шляхом застосування комп'ютерної програми "е-ЦНАП Free", розробником якої є КП "МІСЬКОФОРМЛЕННЯ" Кременчуцької міської ради. Використання цього функціоналу забезпечує упорядкування запитів на надання адміністративних послуг, контроль за дотриманням термінів виконання адміністративних послуг, видачу результатів та формування звітності.
З метою створення сприятливих умов для громадян та суб’єктів господарювання розроблений та затверджений гнучкий графік роботи Центру, який сформовано таким чином, щоб працюючі замовники могли скористатися у зручний для себе час послугами центру (по четвергах - прийом суб’єктів звернень проводиться до 20.00 години).
Ще одним кроком до підвищення якості обслуговування суб’єктів звернень є можливість самостійно обирати зручний спосіб повідомлення про результат розгляду документів (телефоном, ел.поштою, ін.засобами телекомунікаційного зв’язку) та спосіб отримання готового результату (особисто, поштою).
В ЦНАПі для оплати вартості платних адміністративних послуг встановлено термінал самообслуговування (типу ІТП) і POSтермінал публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», які дозволяють здійснювати готівкові та безготівкові платежі картками платіжних систем VISA та Mastercard.
Для зручності відвідувачів в Центрі встановлено комп’ютерне робоче місце загального доступу, яке підключене до мережі Інтернет, також в доступі вільний Wi-Fi.
Для покращення поінформованості громадян та суб’єктів господарювання в приміщенні центру розміщено стенди з інформацією щодо переліку дозволів, адміністративних послуг та всіх необхідних документів для їх отримання, розроблені інформаційні та технологічні картки, на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької області на сторінці «Центр надання адміністративних послуг» http://avdvca.gov.ua постійно висвітлюється та оновлюється інформація щодо порядку отримання адміністративних послуг та документів дозвільного характеру.
Громадяни також мають можливість отримати адміністративні послуги за допомогою он-лайн сервісів. На сторінці Центру розміщено посилання на такі сервіси.

Продовжується спільна робота ВЦА м.Авдіївка з регіональним сервісним центром МВС в Донецькій області щодо надання в місті Авдіївка адміністративних послуг МВС. Послуги надаються пересувним мобільним сервісним центром МВС. Спеціалісти сервісного центру  виїжджають до міста  за графіком та обслуговують громадян  за попереднім запитом ВЦА м.Авдіївка на підставі складеного співробітниками ЦНАП списку зацікавлених осіб. У 2020 році було організовано 4 виїзних прийоми мешканців Авдіївки.

Висловити свою думку щодо якості наданих адміністративних послуг громадяни мають можливість за допомогою скриньки для висловлення зауважень та пропозицій щодо роботи ЦНАП. За 2020 рік надійшов 31 відгук, тільки 1 з них негативний.

Представники Центру постійно приймають участь у заходах, до яких залучені представники міністерств та центральних органів виконавчої влади, керівники Центрів з усіх міст України, метою яких є обмін досвідом та кращими практиками організації надання адміністративних послуг. Міністерство цифрового розвитку налагодило організацію щотижневих он-лайн семінарів з питань організації роботи в центрах надання адміністративних послуг, в яких приймають участь адміністратори ЦНАП Авдіївської міської ради.

         В 2020 році адміністратори ЦНАПу успішно пройшли он-лайн навчання і підключились до мережі партнерів з надання комплексної послуги «єМалятко», тому у 2021 році отримати таку послугу можна не тільки у міському відділі РАГС але і у ЦНАПі.

У подальшому серед основних завдань роботи центру є збільшення переліку більш затребуваних адміністративних послуг, які надаються через Центр, підвищення якості надання таких послуг, скорочення строків їх надання, впровадження нових інформаційних технологій для спрощення процедури надання адміністративних послуг.

         Центр надання адміністративних послуг спільно з військово-цивільною адміністрацією міста Авдіївка успішно організували роботу в умовах пандемії. Оперативно було прийнято розпорядження керівника ВЦА м.Авдіївка, яким було регламентовано обов’язкове носіння масок для співробітників та відвідувачів Центру, перерви для санітарної обробки приміщення, присутність у приміщенні не більш ніж 5 осіб. ВЦА м.Авдіївка забезпечила Центр дезінфікуючими засобами, УФ лампами та санітайзерами.

Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради за 2019 рік