Електронні сервіси розширюють можливості користувачів на отримання деяких державних адміністративних послуг

У рамках реформ органами державної влади запроваджено он-лайн сервіси для користувачів деяких адміністративних послуг. Вже зараз громадяни, представники юридичних осіб мають можливість отримати послуги он-лайн через кабінет електронних сервісів, яким на цей час вже скористалися понад мільйони раз.

Так, у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, скориставшись сайтом http://new.minjust.gov.ua,  можна отримати такі послуги:

- отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- перевірити документ, виданий державним реєстратором за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- отримати інформацію про стан розгляду заяви, що була подана державному реєстратору у паперовому вигляді;

- попередньо подати заяву про державну реєстрацію. 

У сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за допомогою використання комп’ютерної програми «Реєстраційний портал» за посиланням:  http://rp.irc.gov.ua/., зокрема, можна скористатись такими послугами:

 - виконати безкоштовний запит на отримання відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;-

- отримати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у вигляді виписки, витягу;

  • провести пошук запитів (витягів, виписок);
  • подати заяву та електроні документи для проведення наступних реєстраційних дій:
  1. державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем;
  2. державна реєстрація юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи

У сфері Держгеокадастру на сайті http://land.gov.ua/ для підвищення комфорту та зручності була відкрита можливість замовлення найбільш популярних послуг, а саме:

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

Результат у вигляді витягів чи виписок, іншої інформації Мін’юсту можна отримати в електронній формі не виходячи з дому, через мережу Інтернет.

Результат розгляду по земельним питанням можна отримати в Центрі надання адміністративних послуг Авдіївської міської ради (м. Авдіївка, вул. Воробйова,3).

Переваги електронної системи це:

• можливість оплати послуг в режимі он-лайн;

• отримання відомостей в режимі он-лайн;

• надання електронному документу статусу офіційного.

Усі отримані документи в електронному вигляді мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги. Таким чином, користування он-лайн сервісами  значно заощадить ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.