Публічні лекції про державотворення і не тільки

19  квітня в Народному музеї історії міста Авдіївка відділу культури військово- цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області відбувся цикл лекцій під загальною назвою «Доба УНР: уроки державотворення». Лекції проводили керівник громадської організації «Українська Ініціатива» Юрій Косенко та Ольга Тимчишина.

Було проведено три лекції. Першу лекцію відвідали учні старших класів загальноосвітніх шкіл. Лектори розкрили не тільки аспекти історичних подій загальноукраїнського значення, а й  зробили акцент на подіях, що відбувались в ті часи на Донеччині. Слухачі познайомились з іменами українських героїв, вихідцями з Донбасу, які були державними діячами УНР, військовими, письменниками.

В ході другої лекції, на якій були присутні вчителі навчальних закладів міста, Юрій Косенко познайомив присутніх з історією, географічними особливостями, перевагами системи освіти Естонії. Лектор показав, як в контексті історичного розвитку країни стали можливими успішні реформи Естонії. Пан Юрій відповів на чисельні питання педагогів. Автори кращих питань отримали подарунки від відділу культури. Сюрпризом для всіх присутніх став виступ відомої оперної співачки Ольги Жаровської. Пані Ольга розповіла про свій проект, з яким вона подорожує Україною, побажала всім миру і виконала декілька творів, одним з яких була Молитва до Богородиці за Україну.

Під час третьої зустрічі, на якій були присутні представники громадських організацій міста Авдіївка, створилась жвава та конструктивна дискусія не тільки щодо питань, пов’язаних з історією України, а й актуальними проблемами сучасності. На завершення зустрічі Юрій Косенко презентував книгу відомого історика С. Кульчицького « Триста років самотності : український Донбас у пошуках смислів та Батьківщини».

Досвід проведення публічних лекцій  переконує, що вивчати історію разом- це не тільки цікаво, а й надзвичайно корисно для розвитку громади.