СОЦІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ НЕ МАЄ ВІКОВИХ ОБМЕЖЕНЬ


Участь у житті громади – це насамперед прояв активної громадянської позиції, що передбачає наявність прав, засобів, простору та можливостей для участі в процесі прийняття рішень, впливу на процес та участі у будь-яких форматах діяльності.

Особи старшого віку та особи з інвалідністю не завжди належним чином долучені до суспільного життя громади, внаслідок чого мають обмежений доступ до інформації про набір інструментів для досягнення ними реальної участі та запровадження змін, аби забезпечити власні інтереси та потреби.
Саме на підвищення рівня участі та впливу вищезазначених категорій громадян на процеси розвитку громади було спрямовано тренінг «Соціальна активність – категорія без віку: інструменти прямої демократії і як ними користуватись», який проходив 12 жовтня 2021 р. в приміщенні ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій». Досвідчена тренерка, керівниця ГО «Точка доступу» Анастасія Прокопенко ділилася знаннями з людми старшого віку Авдіївської територіальної громади.
Під час тренінгу активні громадяни старшого віку та люди з інвалідністю розглянули інструменти локальної демократії та особливості їх використання, а також форми звернення (індивідуальні та колективні, письмові, усні та електронні). Окрім того, вони дізналися, як працюють громадські слухання, місцеві ініціативи та громадська експертиза. Також, учасники тренінгу відкрили для себе шлях до активної участі на рівні громади через створення  постійно діючого колегіального виборного консультативно-дорадчого органу, що може утворюватися  для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державних політик на місцевому рівні.
Учасники тренінгу виявили бажання створити ініціативну групу активних громадян старшого віку, яка буде представляти інтереси та відстоювати права цієї категорії громадян  в усіх аспектах життя громади на місцевому рівні.
Тренінг відбувся у межах проєкту «Активне та безпечне довголіття: центр психосоціальної підтримки, дозвілля та особистісного розвитку вразливих верств населення Авдіївської громади», що реалізується ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій» у партнерстві з Авдіївською ВЦА у межах Програми ООН із відновлення та розбудов миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Статтю підготовано у межах проєкту «Активне та безпечне довголіття: центр психосоціальної підтримки, дозвілля та особистісного розвитку вразливих верств населення Авдіївської громади», що реалізується ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій» у партнерстві з Авдіївською ВЦА у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.