Збережи ялинку!

Зустріч Нового року вже традиційно у багатьох людей пов’язана із зеленою красунею – ялинкою. Проте, ми рідко замислюємось над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою домівку, завдає природі величезної шкоди.

Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація закликає мешканців міста не купувати ялинки на новорічні та Різдвяні свята, а замінити ялинку зимовими композиціями з гілок хвойних дерев або штучними ялинками. Це дозволить значно скоротити попит на живі дерева, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Заміна ялинки зимовою композицією або штучною ялинкою створить атмосферу новорічного свята і збереже життя зеленій красуні, адже збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі.

Якщо ж хтось із мешканців все ж налаштований на гостювання зеленої красуні у своєму домі, йому необхідно пам'ятати декілька правил під час купівлі:
Підприємці, які здійснюють транспортування та продаж новорічних дерев повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили, який підтверджує законність його зрізання.

Увага! Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка», за одну самовільно вирубану ялинку сума штрафу на громадян становитиме від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( тобто від 510 грн. до 1020 грн).

Окрім цього, згідно статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах» порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією чи без такої (тобто від 510 грн. до 1700 грн).

Якщо ж споживач зважиться придбати новорічну ялинку без бірки, вищезазначені штрафи доведеться платити саме йому.

Тому подумаємо над тим, як зустріти Новий рік, не рубаючи ялинки, а скориставшись лише кількома її гілочками. Цікаво, що в європейських країнах штучна ялинка дешевше "живої", тому, що виростити ялинку - це не проста справа і вимагає багато часу.

Гарних свят!