СЬОГОДНІ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ


 
Починаючи з 1987 року в України зареєстровано понад 300.000 ВІЛ-інфікованих осіб. Щорічно реєструється близько 20.000 нових випадків інфікування ВІЛ.

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Цей вірус вражає певні клітини імунної системи (СД4), які захищають організм від різноманітних інфекцій, і це приводить до розвитку СНІДу.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це комплекс захворювань, які розвиваються в наслідок руйнування вірусу (ВІЛ) імунної системи людини. Цей вірус можете жити в організмі людини багато років, не викликаючи жодних симптомів. Більше того, він може передаватися іншим людям перш ніж з’являться якісь ознаки захворювання.

Вірус гине в зовнішньому середовище, тому передавання можливе тільки через біологічні рідини людини, які містять велику кількість вірусу.

Біологічні рідини людини з високим вмістом ВІЛ:
-    Кров
-    Сперма
-    Вагінальний секрет
-    Грудне молоко
ВІЛ передається:
-    При сексуальних контактах (анальних, вагінальних, оральних) без презервативу
-    У випадках повторного (без стерилізації) використання обладнання для ін’єкцій, пірсингу, татуювань, або іншого контакту з кров’ю ВІЛ-інфікованої людини
-    Під час вагітності та пологів, грудному вигодуванні від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживаються профілактичні заходи

Як дізнатися про свій віл статус? Не існує видимих ознак наявності ВІЛ в організмі. Тому людина може не знати про те, що вона ВІЛ-інфікована. Слід пам’ятати, що з моменту потрапляння ВІЛ в організм людини до моменту появи симптомів СНІД може пройти понад 10 років. Тільки спеціальний аналіз крові на ВІЛ може визначити, інфікована людина чи ні. Найдоступніше сьогодні швидкі тести. Швидкий тест – робиться методом безболісного забору крові із пальця, та дає можливість дізнатися результат вже через 10-15 хвилин. Важливо знати: тестування є добровільним і проводиться в багатьох закладах охорони здоров’я. В місті Авдіївка тестування проводиться в КНП «АЦМЛ» кабінет інфекціоніста.

Як захистити себе?
-    Використання стерильних голок і шприців для ін’єкцій
-    Стерилізація обладнання для пірсингу і татуювань
-    Отримання від статевих контактів без презервативу
-    Постійний статевий партнер, який має ВІЛ-негативний статус
-    Взаємне зберігання вірності
-    АРТ лікування матері при вагітності і пологах
-    Штучне вигодовування людини, якщо матер ВІЛ-позитивна

Тестування на ВІЛ – це важлива частина піклування про своє здоров’я та життя. Рання діагностика та лікування допоможе зберегти Ваше здоров’я та життя Ваших близьких. На сьогоднішній день не існує вакцини від ВІЛ і ліків, здатних повністю позбавити людину від вірусу. Розроблено і впроваджено ефективну схему лікування, яка дозволяє знизити вміст ВІЛ в організмі, підтримати імунітет і значно покращити життя ВІЛ-позитивного. Своєчасне звернення по медичну допомогу підвищує ефективність лікування, яке включає не тільки призначення ліків, але консультування людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

За інформацією КНП «Авдіївська центральна міська лікарня»