ТВОРЧА АКТИВНІСТЬ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ

 

Основною складовою дозвілля у будь-якому віці є творчість та пізнання. Технології організації дозвільної діяльності людей старшого віку можуть бути найрізноманітнішими. Вибір тієї чи іншої форми залежить від цінностей, звичок, схильностей, інтересів і бажань людей старшого віку.

Орієнтуючися на індивідуальні потреби мешканців старшого покоління Авдіївської громади, у межах проєкту «Активне та безпечне довголіття: центр психосоціальної підтримки та особистісного розвитку вразливих верств населення», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, наприкінці листопада було проведено майстер-клас із опанування техніки фелтінгу (сухого валяння з вовни). Учасниці майстер-класу опановували цей вид прикладного мистецтва із захопленням та натхненням, а результатом їхньої творчості стала іграшка-пупс – Тедді-долл. Наприкінці майстер-класу позитивні емоції переповнювали майстринь: вони із захопленням ділилися враженнями від результатів їх творчості. «Я свою іграшку подарую маленькій онучці. – каже одна із майстринь пані Олена.

– Цей подарунок буде особливим, бо в нього я вклала тепло своїх рук та частинку своєї душі».

Слід відзначити, що важливим моментом у творчості людей старшої вікової категорії є визнання результатів їх праці близькими людьми. На цьому етапі життя людині необхідно відчувати власну необхідність та потрібність близьким людям. Тоді у неї зберігається відчуття захищеності та впевненості в майбутньому.

Участь людей старшого віку в таких майстер-класах мотивує, допомагає знайти сенс життя, повернутися до самих себе, виявити, підтримати та розвинути свій творчій потенціал, усвідомити свої можливості.

Статтю підготовано у межах проєкту «Активне та безпечне довголіття: центр психосоціальної підтримки, дозвілля та особистісного розвитку вразливих верств населення Авдіївської громади», що реалізується ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій» у партнерстві з Авдіївською ВЦА у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.