В УКРАЇНІ ЦИРКУЛЮЄ ВІРУС ГРИПУ

В Україні почав циркулювати вірус грипу. За інформацією Центру громадського здоров’я, серед лабораторних зразків уже виділили віруси типів A(H3), A(H3N2) та В. Загалом із 4 жовтня по 26 грудня 2021 р. на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 2,8 млн українців, 38,3 % з яких — діти віком до 17 років. Летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

Профілактика грипу

Уже понад 60 років найефективнішим способом профілактики грипу є сезонне щеплення.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив: «Щороку виробники вакцин адаптують імунобіологічні препарати до штамів грипу, які циркулюють саме в даний період, тому вчасна вакцинація захистить вас від тяжкого перебігу хвороби та її наслідків».

Щеплення від грипу можна й потрібно робити впродовж усього епідемічного сезону: з жовтня по квітень. Вакцинуватися можуть діти віком старше 6 міс і дорослі, які не мають протипоказань.

Забезпеченість вакцинами

У Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Авдіївської міської ради є в наявності імунобіологічний препарат - вакцина для профілактики грипу ІНФЛУВАК ТЕТРА.

В Авдіївській територіальній громаді працює пункт вакцинації від COVID-19 за адресою:
м. Авдіївка, вул. Комунальна, буд. 16, КНП «ЦПМСД» Авдіївської міської ради, кабінет № 2, працює щодня Пн - Нд з 8.00 до 19.00.

Також є можливість записатися на щеплення за телефоном: 095-031-85-27