Кіноперегляд до Дня пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Саме 27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули. У сучасному світі табір смерті Аушвіц став символом нацистських злочинів.

В цей скорботний день учасники і учасниці проєкту «Активне та безпечне довголіття: центр психосоціальної підтримки та особистісного розвитку вразливих верств населення», що реалізується

у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, вшанували пам'ять мільйонів людей, які стали жертвами людиноненависницької політики В Народному музеї історії міста Авдіївки переглянули фільм «Життя прекрасне» (реж. Роберто Беніньї). Фільм про великий талант батька, який не даючи своєму маленькому сину задуматися про жах їхнього становища, він робить все, щоб той вижив в концтаборі і при цьому насолодився кожним моментом життя, яке може обірватися в будь-який момент.

Історія Голокосту- це історія не лише болю і страждань, а й тріумфу та відродження, історія людської гідності та любові до життя.

Пам’ятаймо!