НАШІ - В ІСПАНІЇ: ЯК В ЄВРОПІ ВЛАШТУВАЛИСЯ АВДІЇВЦІ, ЯКІ РЯТУВАЛИСЯ ВІД ВІЙНИ

Минув місяць з того часу, як декілька авдіївчанок з дітьми відгукнулися на пропозицію Авдіївської міської військової адміністрації покинути обстрілюване місто і поїхати до Іспанії. Тоді погодились врятуватися від небезпеки щоденних ворожих бомбардувань трохи більше десяти осіб, хоча була можливість вивезти майже півсотні людей.

Втім кожен обирає свій шлях - чи то ховатися місяцями по підвалах через щільні обстріли окупантів, чи то продовжувати повноцінне життя, тимчасово не в ріднім краю. І сьогодні вже є відгуки мешканців Авдіївської громади, які завдяки наданій можливості влаштувалися закордоном, а саме - в Іспанії, у містечку Андорра, провінція Теруель.

Шлях до мирного життя видався непростим: спочатку авдіївців привезли до Дніпра, далі - на Івано-Франківщину, потім у Краків (Польща), а вже звідти людей доправили до Мадриду, звідки автобусом авдіївці дісталися пункту призначення.
Мешканка Авдіївки Інна Зайкова поділилась світлинами, відеоматеріалами та враженнями від місця, де вона разом з іншими авдіївськими біженцями наразі перебуває.  

"У нас все добре. Ми влаштувалися в шикарних апартаментах з видом на гори. Нас годують, дають найнеобхідніше. Офіційно оформили документи. Дітей влаштували до школи. Але поки ми не ходили до школи, адже вчимо іспанську", - розповіла жінка. 
В Андоррі авдіївці у затишній душевній атмосфері відзначають свята, зокрема Великдень,  дні народження та інші важливі дати. Діти розмальовували писанки, а також виготовляли святкові прикраси.

Керівництво та співробітники Авдіївської міської військової адміністрації щиро радіють кожній такій історії, за кожну гідно облаштовану на мирній території українську родину. Вдячність усім причетним за таку важливу ініціативу, за координацію, вивіз і прихисток для наших людей. 

Так, добра справа з доправлення авдіївців до сонячної мирної Андорри розпочалася з відповідної пропозиції волонтера з Івано-Франківська Roman Yeshak та українки Крістіни Бучок, яка зараз мешкає в Іспанії, працює адміністратором у компанії Forestalia та координує проєкт з надання прихистку та працевлаштування для біженців з України. Завдяки співпраці компанії з міською радою Андорри місцевий Центр Екологічних Досліджень Ítaca надав туристичну резиденцію, де всі біженці абсолютно безкоштовно мають усі необхідні умови для розвитку гідного соціального та трудового життя.

Завдяки чіткій координації Управління соціального захисту населення Авдіївки було оперативно визначено коло бажаючих виїхати з міста жінок з дітьми. За підтримки начальника Авдіївської міської військової адміністрації Віталія Барабаш було погоджено маршрут руху автобусу з людьми з Авдіївки до Івано-Франківська.

Транспортування авдіївців до південного заходу України забезпечив Благодійний фонд "Помагаєм", за що окрема вдячність його небайдужому до доль українців, постраждалих внаслідок війни, керівнику - Андрію Пінчуку.

Тож, спільними зусиллями, у синергії, вдалося зробити кілька сімей з дітьми з Авдіївки дещо щасливіше. Адже незважаючи на жорстоку, нелюдську, загарбницьку війну проти України, життя її жителів триває. У дітей має бути дитинство, а дорослі заслуговують на спокійне гідне життя із усвідомленням того, що одного дня вогонь війни на Батьківщині згасне, ворог буде переможений і мирна рідна Україна знов розквітне, щоб прийняти всіх своїх громадян, що були змушені бігти від обстрілів за кордон.

Якщо серед мешканців Авдіївки (пріоритет жінки з дітьми) є бажаючі евакуюватися і безкоштовно поїхати до Іспанії, де є можливість вивчити мову, влаштувати дітей до школи і вести мирне гідне життя, можна записатися за номером телефону 0956004026 - Олена.