ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18 травня 1944 року почалася примусова депортація кримських татар, які сьогодні на вищому державному рівні визнані корінним народом України. Авдіївка разом з усією Україною вшановує всіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей біль сьогодні ми розділяєм разом із вами. 

Переселенню тоді піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, близько чверті мільйона людей.
Цього жахливого злочину сталінського режиму ми не забудемо. Як і не пробачимо, що 70 років потому,  у 2014-му татари знов змушені були покинути свій дім через російську анексію. А ті, хто залишився, зазнають переслідувань, утисків від окупаційної влади, їх катують і ув'язнюють.

Сьогодні у час війни всього українського народу за свою свободу стає зрозумілим, що повернення кримських татар на рідну землю можливе, імовірно, лише після нашої остаточної перемоги над ворогом, коли будуть звільнені всі анексовані й окуповані території України. Маю незламну віру, що в цей щасливий день, який настане вже незабаром, посеред мальовничих краєвидів Криму представники кримськотатарського народу обов'язково виконають хайтарму (крим.Qaytarma) - святковий народний танець кримських татар, назва якого у перекладі означає повернення.

Вічна світла пам'ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу! З вірою у перемогу добра і правди, схиляємо перед ними голови.

Про злочини росії проти кримськотатарського народу варто пам’ятати усьому світу, адже історія, як виявляється, повторюється. Підтвердження тому у сучасній війні - депортація українців з наших територій.

Начальник Авдіївської міської
військової адміністрації
Покровського району Донецької області      Віталій БАРАБАШ