Передання функцій органам Пенсійного фонду України із призначення, нарахування та виплати пільг і житлових субсидій

✍️ На засіданні Уряду 16 вересня 2022 року внесені зміни до порядків надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України»).

✍️ Відповідним рішенням передбачено передачу функцій призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

✍️ Прийом заяв на отримання пільг та житлових субсидій, а також їх призначення здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення до 30 листопада 2022 року включно, починаючи з 1 грудня 2022 – органами Пенсійного фонду України.

✍️ Крім того, в умовах воєнного стану вказані зміни дадуть можливість:
✅ централізувати фінансування виплат, що дозволить оптимізувати та прискорити час проходження коштів;
✅ автоматизувати та прискорити процес призначення, нарахування та виплати житлових субсидій та пільг;
✅ забезпечити право людей на допомогу від держави за будь-яких обставин, що є важливим в умовах воєнного часу, коли частина людей вимушено змінили своє місце проживання;
✅ зберігати централізовано дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку житлових субсидій і пільг, щоб не втрачати їх в умовах окупації окремих територій, а також за потреби оперативно корегувати.

✍️ Також, вказані зміни передбачають, що при розрахунку житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу громадянам не будуть враховувати:
✅ допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;
компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації