Скільки б років не пройшло з цієї дати, скільки б інших подій не вплинули на історію нашого міста, ця дата, 30 липня 2014 року, для кожного і кожної з нас буде днем визволення від російського вторгнення. Цей день увійшов в історію як день звитяги, як день мужності та пам’яті.  

Традиції пам’яті, ставлення до загиблих та їх ушанування пов’язані з історією, осмисленням цієї історії, національною ідентичністю та повагою до самих себе. В нашій пам’яті знаковим спогадом, сакральним місцем, глибоким символом є Промка.

Авдіївська Промзона - це  тисячі днів  найзапекліших боїв  за Україну, це втрати і перемоги, це звитяга і пам’ять. Кожен день авдіївської Промки - сторінка новітньої української історії.

В хронології героїчних подій оборони Промзони є дати, які мають особливий зміст і значення:

28 березня 2016 року українська армія   остаточно закріпилась у промзоні, ясинуватській розв'язці та на навколишніх висотах.

Бої, які випали на долю 72-ї ОМБр, та проводились в районі промислової зони Авдіївки, відбувались з 29 січня по 3 лютого 2017 року.

Кожного року 30 липня біля Знаку Пам'яті (автор Андрій Ярема) лунала пісня у виконанні Квітки Цісик:
Чуєш, брате мій,
Товаришу мій,
Відлітають сірим шнурком
Журавлі у вирій.

Пісня розносилась ярами, перепліталась зі звуками пострілів, окутувала смутком імена героїв, чию пам'ять вшановували побратими, містяни, гості. Щороку імен ставало більше, а гіркота втрати все гостріше.

Грудень 2023 року - Авдіївська промзона захоплена російськими окупантами, бої точились між Ясинуватським провулком та вулицею Колосова.

30 липня 2024 року ми відзначаємо день звільнення Авдіївки. Ми подумки на Промці, наші слова вдячності тим, хто ціною життя боронив наше місто-фортецю, тихі, але сильні та щирі.

Попри те, що ворог залишив від Промки тонни уламків, йому ніколи не знищити дух і міць цього місця і нашого міста, ніколи не здолати пам'ять.

Відділ культури