11 квітня 2022 року в Маріуполі загинула 57-річна Валентина Бражникова. Разом із чоловіком Володимиром вона хотіла евакуюватися з міста, але автівка на повороті з Приморського на проспект Металургів потрапила під обстріл.

«Мій брат і його дружина були прихожанами християнської церкви. 11 квітня священник організував евакуацію. Автівкою їхали проспектом Металургів у напрямку моря. Ворожі солдати спочатку їх пропустили, але біля готелю «Турист» був дуже сильний обстріл і їх розвернули. По автівці поцілили з гранатомета. Священник зміг врятуватися, його викинуло з машини. Він хотів витягнути Володю, але брат був уже мертвим. А потім машина загорілася… Згодом тіла поховали у братській могилі під номерами. Вже під час окупації у квартиру, де мешкали брат із невісткою, якийсь чоловік приніс сумку з документами Валентини», – розповіла сестра Володимира Бражникова Ольга. 

Валентина була родом із Донеччини. В юності разом із мамою переїхала до Маріуполя. Багато років працювала бухгалтеркою у відділі, який відповідав за дитячі садочки на металургійному комбінаті. Згодом стала обліковицею у залізничному цеху цього ж підприємства. 

«Валентина з моїм братом Володимиром прожили разом 34 роки. Це була гарна дружина і матір. Мріяла допрацювати до пенсії та переїхати до сина й онука в Гостомель. Не минає і дня, щоб син Валентини і Володимира не згадував їх…», – розповіла Ольга. 

У Валентини Бражникової залишилися син, онук, двоюрідні сестри та інші рідні. 

О 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання. Донецька ОВА та платформа Меморіал: вбиті росією вшановують пам’ять убитих росіянами жителів Донеччини.

Платформа пам'яті "Меморіал"
Розповісти про цивільну жертву: https://bit.ly/3AkGRAg
Розповісти про військову втрату: https://bit.ly/3Ag6WRd