Для інтеграції людей з обмеженими можливостями у суспільство Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Завдання Всесвітньої програми дій, до якої долучилася й Україна, полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності та відновлення працездатності постраждалих.

З часу заснування у квітні 2001 року в Україні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань державна політика стосовно інвалідів праці зазнала кардинальних змін. Сьогодні державна політика спрямована на соціальний захист інвалідів. Мова йде про створення у суспільстві відповідних умов і рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей і творчого потенціалу кожного з метою реалізації рівності і повноцінної участі постраждалих на виробництві у соціальному житті й розвитку своєї країни.

Тому одним з основних напрямів роботи Фонду є турбота про соціальний захист тих людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань, стали інвалідами праці.

Станом на 1 грудня 2016 року на обліку у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка  перебувають 252 інваліда з них 4-інваліди І групи, 17 – інваліди ІІ групи та 231 – інваліди ІІІ групи. Система загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд, та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо.

Протягом 11 місяців 2016 року Фондом було надано інвалідам медико-соціальних послуг на загальну суму 652,69 тис.грн., а саме: лікування в лікувально-профілактичних закладах – на суму  53,32 тис.грн.; санаторно-курортне лікування – 454,29 тис.грн., лікарські засоби – на суму 17,15 тис. грн.; спеціальний медичний догляд – на суму 41,50 тис.грн.; постійний сторонній догляд – на суму 44,30 тис. грн.; побутове обслуговування – на суму 27,22 тис. грн.; бензин, ремонт автомобілів та транспортне обслуговування – на суму 2,39 тис. грн., витрати на технічні та інші засоби реабілітації – на суму 12,52 тис. грн.

Також ми працюємо над попередженням виробничого травматизму та профзахворювань, зменшенням рівня захворюваності та інвалідизації, зниженням ризиків, що пов`язані з шкідливими умовами праці, забезпеченням в необхідному обсязі лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів для відновлення здоров'я та професійно-трудових функцій потерпілих.

Наш обов'язок допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.

Користуючись нагодою, бажаємо всім інвалідам міцного здоров'я, оптимізму, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей, а також запевнити, що відділення Фонду і надалі буде робити все можливе, щоб інваліди праці якнайбільше залучалися до активного способу життя, надавати їм допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, котрі потребують постійного захисту і підтримки. Пам'ятаймо, що це не просто категорія людей. Це окремі трагедії і життя зі своїми надіями на те, що все колись буде краще».

В рамках Міжнародного дня інваліда (05 грудня) в відділенні буде проведена “Пряма телефонна лінія” за номерами телефонів 06236-3-42-66, 050-831-36-20 – в.о. начальника відділення Гореванова Світлана Андріївна.