ТВОРИ ДИВА

Життя так швидко минає. Коли ти молодий, то здається ще все попереду, що в тебе так багато часу для здійснення своїх мрій, що весь світ належить лише тобі. Ти просто живеш, насолоджуєшся життям, поряд близькі люди, твоє життя вирує різними хвилями. Ти можеш обирати майже все, що тебе оточує: роботу, друзів, чим займатися у вільний час.

І ось одного дня ти прокидаєшся і розумієш, що все це минуло, залишись десь позаду. Все, що ти маєш зараз, це – спогади. Твоє життя промайнуло в одну мить. А що попереду? Старість, самотність, смерть? Всі ці почуття переживають люди похилого віку. Особливо самотні, в яких не залишилось нікого. Їм найважче. Вони найуразливіші.
Робітники територіального центру соціального обслуговування Авдіївської міської ради відвідують своїх підопічних, намагаються дати те, чого так бракує стареньким бабусям та дідусям: увагу, любов, підтримку, турботу. Іноді достатньо просто бути поряд, вислухати, дати відчуття, що є хоча б хтось, кому вони не байдужі. В цьому разі психолог терцентру приходить додому. Вона розмовляє зі своїми бабусями та дає поради, які хоча б трішки, але змінять їх життя, зроблять його різноманітнішим та яскравішим. «Що ж це за поради?»- спитаєте ви. Насправді все дуже просто. Секрет в тому, що немає жодних секретів! Потрібно навчитися бачити маленькі радощі в кожному дні. А ще краще навчитися створювати їх для себе та для інших. Почніть з подяки просто за те, що ви живі, за те, що ви прокинулись цього ранку і сонечко заглядає до вашого віконця. Вийдіть на прогулянку, посміхніться людині, що іде вам назустріч. Подзвоніть знайомій та покличте її в гості. Зробіть щось, що давно не робили. Прикрасьте хатину до нового року, зробіть собі маленьке свято. Знайдіть старі новорічні іграшки, подивіться на них. Дивіться уважно - кожна має свою історію. Ось ця залишилась від батьків, цю подарувала близька людина, а цю ви купили на різдвяній ярмарці. Згадайте, як у дитинстві ви вирізали сніжинки та прикрашали вікна? Зробіть це знову. Пам’ятаєте ту різдвяну атмосферу, дійсно незабутню атмосферу свята та радості? Пориньте в ті емоції. Відтворіть їх. І ось на душі вже тепліше. Зробіть собі маленький подарунок. Можливо саме зараз настав нарешті час, щоб купити собі помаду або щось смачненьке до чаю.
Не відкладайте життя на потім, час так швидко минає. У вас вже немає вчора. Ви не знаєте, що буде завтра. Все, що ви маєте це – сьогодні, цей день, цю мить. Тому перед новорічними святами дуже хочеться побажати нарешті навчитися жити сьогодні, не відкладаючи нічого на потім і нехай в вашому житті буде місто маленьким дивам!