Кримінальна відповідальність схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів та публічне вжиття наркотичних засобів.

Статею 315 Кримінального кодексу України передбачено, за схиляння певної особи до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Та сама дія, вчинена повторно або щодо двох чи більше осіб, або щодо неповнолітнього, а також особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 307, 308, 310, 314, 317 цього Кодексу, карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.
В даному випадку під схилянням розуміються будь-які ненасильницькі дії, спрямовані на те, щоб збудити в іншої особи бажання чи добитися від неї згоди вжити наркотичні засоби, психотропні речовини та їх аналоги хоча б один раз: прохання, пропонування, умовляння, переконування, обіцяння винагороди, погрожування відмовою від продовження дружніх або близьких стосунків тощо.
Злочин вважається закінченим з моменту вчинення дій, спрямованих на залучення іншої особи до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів незалежно від того, вжила вона засоби (речовини) чи відмовилася це робити.
Також публічне або вчинене групою осіб незаконне вживання наркотичних засобів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян статею 316 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність обмеження волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років.
Ті самі дії, вчинені повторно або особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 307, 310, 314, 315, 317, 318 цього Кодексу, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
Публічне вживання – це відкритий (очевидний для всіх) спосіб вживання наркотиків (введення за допомогою ін’єкції, куріння, вживання тощо) у присутності третіх осіб, які усвідомлюють характер того, що відбувається.
Злочин вважається закінченим з моменту вчинення зазначених вище дій – публічного вживання наркотичних засобів.

Прим., військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області чинним законодавством України не наділена повноваженнями щодо тлумачення норм права, тому наведена інформація має лише інформаційно-рекомендаційний характер.

(Інформацію підготовлено юридичним відділом ВЦА м. Авдіївка)