Внесення змін до законодавства України щодо пільгового розмитнення транспортних засобів


14 травня 2021 року набули чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно стягування податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" № 1402-ІХ та Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України відносно тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності митне оформлення транспортних засобів особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п’яти років які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Пільга розповсюджується на один розмитнений автомобіль однієї категорії одного власника. На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.    Винятком у даному законі є транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам "ЄВРО-2" і вище; мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Прим. Акцентуємо увагу, Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація Покровського району Донецької області чинним законодавством України не наділена повноваженнями щодо тлумачення норм права, тому наведена інформація має лише інформаційно-рекомендаційний характер.
(Інформацію підготовлено юридичним відділом  Авдіївської міської ВЦА)