Цей день підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.
Щонайменше 773 мільйони молоді та дорослих у всьому світі досі не вміють читати та писати, а 250 мільйонів дітей не набувають базових навичок навчання грамоті. Неграмотних жінок більше, ніж чоловіків, і жінки також все більше залишаються позаду в цифровому середовищі.
Саме в цей день, на запрошення адміністрації ОШ-7 Народний музей історії міста Авдіївки та громадська організація «Сила ідей» провели для учнів старших класів школи виставку «Наука- це вона».
«Наука–це вона» - освітній арт-проєкт STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа. Відвідувачі та відвідувачки виставки ознайомились із 12 портретами українських-науковиць, яких зобразили сучасні українські ілюстратори, та із есе про кожну із цих постатей переможниць конкурсу для дівчат 14-20 років « Наука- це вона».
Про актуальність теми виставки для сучасної молоді свідчать слова подяки однієї з старшокласниць. Дівчина поділилась думками про те, що це і неочікувано, і водночас дуже приємно, що в нашому місті, в молодіжному колі, в цікавому форматі піднімаються теми про важливість якісної освіти, про роль жінок в науці.
Особливо школярів захопила задача, про яку йшлось в інтерв’ю з однією з героїнь виставки, Оленою Ванєєвою – математикинею, докторкою фізико-математичних наук:
« Якщо є вечірка, на ній 5 дівчат, і 5 хлопців. Хто з них буде більше задоволений вибором?» Відповідь: математики порахували, що з більшою ймовірністю буде задоволений вибором той, хто робить перший крок. Тому не треба чекати, що хтось підійде та запросить вас на чашечку кави. Цю відповідь можна б було підтвердити математичними розрахунками, але в цілому ідея така: ініціатива – виграшний варіант.
Тож у Міжнародний день грамотності бажаємо всім нам ініціативи та прагнення здобувати нові знання протягом всього життя!