18 вересня виповнюється 180 років від дня народження М.Драгоманова- видатного українського історика, філософа, культуролога, педагога, громадського діяча.

На честь цієї визначної дати Центр професійного розвитку педагогів спільно з Бібліотекою-філією 3 відділу культури та Народним музеєм історії міста Авдіївки провели відкриті педагогічні читання, присвячені науковій спадщині М.Драгоманова. Під час зустрічі педагоги міста ділились своїми дослідженнями, роздумами, відкриттями. Вже самі теми виступів говорять про багатогранність доробку великого українця: «Родинна педагогіка Драгоманових» (Л.Савенко), «М.Драгоманов- теоретик і практик освітянської справи» (М.Давидова), «М.Драгоманов в пошуку європейського духу» (О.Щербініна), «Спадщина М.Драгоманова як джерело до вивчення історії суспільно- політичного руху ХІХ ст.» (А.Франкова), «Внесок Драгоманова в політичний рух України» (Ю.Красік), «М.Драгоманов- приклад поєднання навчального процесу з громадською діяльністю» (Н.Юсубова), «М.Драгоманов і питання про самостійну українську культуру» (М.Шабанова).

М.Драгоманов є тією постаттю, на надбаннях якої відточували свої погляди практично всі наступні педагоги як в Україні, так і в європейському освітньому просторі. Секрет його генія — в розумінні педагогіки як теорії і практики становлення особистості на основі виховання новітнього інтелекту нації у поєднанні з глибокими народними традиціями, її спрямування у річище державотворчих процесів, які забезпечували б свободу і саморозвиток людини.

Для багатьох учасниць читань, за їх власними висновками, науковий доробок М.Драгоманова стане джерелом подальших досліджень, темою професійних дискусій та матеріалом для роздумів.

Прийнято рішення: педагогічні читання, присвячені майстрам української педагогіки та лідерам громадської думки проводити на регулярній основі.