2 ЛЮТОГО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

Водно-болотні угіддя відіграють важливу роль в екосистемі нашої планети, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природним місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин.
Саме тому 2 лютого 1971 року у м. Рамсаре (Іран) було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів.
А з 1997 року у день підписання Рамсарської конвенції було започатковано відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.

Детальніше...

26 січня святкується Всесвітній день екологічної освіти

Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок у червні 1972 року з конференції ООН з питань довкілля людини під час якої прийнято Декларацію в якій зазначено про необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.

Детальніше...

ІНФОРМАЦІЯ щодо виконання ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища за 2021 рік

Збереження та охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів є особливо важливими питаннями i невід’ємною частиною соціального та економічного розвитку території Авдіївської міської територіальної громади, забезпечення екологічної безпеки для населення.

Детальніше...

Збережи ялинку!

Зустріч Нового року вже традиційно у багатьох людей пов’язана із зеленою красунею – ялинкою. Проте, ми рідко замислюємось над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою домівку, завдає природі величезної шкоди.

Детальніше...

11 листопада – Міжнародний День енергозбереження

За ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) 11 листопада оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Детальніше...

Не кради чисте повітря!

З настанням осені громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Детальніше...

Щороку восени починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток

Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Детальніше...

22 вересня-всесвітній день без автомобіля!

22 вересня у більшості країн світу відзначається Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day). Цього дня автомобілістам і мотоциклістам пропонується хоча б на добу відмовитися від використання приватного транспортного засобу на користь громадського транспорту, їзди на велосипеді або пішої ходи.

Детальніше...

СТИХІЙНІ ЗВАЛИЩА: ШКОДА ЗДОРОВ’Ю ТА ДОВКІЛЛЮ

Зміна умов споживання призвела до небаченого зростання кількості побутового сміття, а це, в свою чергу, – до появи десятків несанкціонованих звалищ. Не маючи куди подіти відходи, люди скидають їх до посадок, ярів, балок, біля приватних будинків і т.п.. А де одна купа сміття, там, відомо, – і багато.

Детальніше...

3 липня – міжнародний день без поліетиленових пакетів

Третього липня – міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів та загальноукраїнська акція «День без поліетилену». Головною метою акції є формування екологічною поведінки та світогляду населення, привернення уваги до проблеми забруднення довкілля, як наслідок надмірного використання одноразових пакетів.

Детальніше...