Пам’ятка для населення щодо профілактики ботулізму

Ботулізм — це інфекційне захворювання з гострим характером перебігу. Хвороба виникає в результаті вживання в їжу продуктів харчування, які заражені токсином ботулізму, а також самими збудниками захворювання.

Збудник ботулізму — мікроорганізм, що належить до роду клостридій. Це анаеробна паличка, яка утворює в несприятливому середовищі  (без доступу кисню) спори, що відрізняються хорошою стійкістю до зовнішніх факторів. Сама бактерія виділяє дуже сильний токсин, здатний привести до смерті захворілого при несвоєчасному проведенні специфічного лікування (введення протиботулінічної сироватки).

Детальніше...

АНОНІМНЕ БЕЗКОШТОВНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ: ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ КОЖНОМУ!

З метою подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу до 2030 року ВООЗ рекомендує формулу «90:90:90», що означає: 90% ВІЛ-інфікованих повинні знати свій ВІЛ-статус; 90% ВІЛ-інфікованих повинні отримувати антиретровірусну терапію (АРТ); 90% осіб, що отримують АРТ, повинні мати вірусне навантаження, що не визначається сучасними методами.

Відповідно до даних епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Донецькій області станом на 01.01.2019 рік під наглядом в ЗОЗ перебуває 12544 ВІЛ-інфікованих, показник 650,8 на 100 тис. населення, перевищує загальний по Україні в 2 рази. В тому числі хворих на СНІД 5662, показник 293,7 на 100 тис. населення, що перевищує загальний по Україні в 2,7 рази. Смертність від хвороб зумовлених ВІЛ-інфекцією/СНІДом – 18,9 на 100 тис. населення, що перевищує загальну по Україні в 2,3 рази.

Детальніше...

До уваги мешканців міста Авдіївка!

Повідомляємо, що з 1 квітня 2019 року і до  моменту вирішення кадрового питання буде призупинена робота акушерсько-гінекологічного відділення Авдіївської центральної міської лікарні. Керівництвом АЦМЛ,  з метою допомоги кадровим потенціалом, направлені листи до Міністерства охорони здоров’я України.

Акушерсько-гінекологічна допомога жіночому населенню міста буде надаватися, за згодою з адміністрацією, у комунальній лікувально-профілактичній установі «Селидівська центральна міська лікарня».

Військово-цивільна адміністрація

АЦМЛ інформує

Адміністрація Авдіївської центральної міської лікарні доводить до відома мешканців міста, що 15 червня в місті Покровськ відбудеться щомісячний консультативний виїзд спеціалістів  обласного відділення кардіохірургії. Запрошуються пацієнти з перенесеним інфарктом,  стенокардією, порушеннями ритму та провідності. Консультація буде проводитися тільки при наявності направлення від сімейного лікаря міста Авдіївка.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Завдяки клопотанню адміністрації Авдіївської центральної міської лікарні Міністерством охорони здоров’я направлені на підсилення і з 03.04.2018 року будуть проводити прийом хворих наступні лікарі:

1. Лікар-кардіолог – Садомець Олена Володимирівна.

Амбулаторний прийом буде проводитись у кабінеті № 12 поліклініки з 8:00 до 11:00.

2. Лікар-травматолог – Вишневський Дмитро Олександрович.

Амбулаторний прийом буде проводитись у кабінеті № 8 у стаціонарному корпусі з 8:00 до 14:00.

Авдіївська центральна міська лікарня

Як знайти сімейного лікаря і укласти договір: що повинен зробити кожен українець з 2 квітня 2018 року?

З 2 квітня розпочинається національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Українці зможуть підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Як підписати декларацію, куди йти?

Детальніше...

Реалізація програми «Доступні ліки» в місті Авдіївка.

З квітня 2017 року в Україні запроваджено програму «Доступні ліки». В м.Авдіївка вона запрацювала трохи пізніше, після надходження до міста державних коштів. Ці кошти призначені для відшкодування вартості препаратів, які потребують диспансерні хворі трьох категорій: на бронхіальну астму, цукровий діабет 2 типу та на серцево-судинні захворювання. У переліку було 23 назви лікарських засобів (3 січня 2018 року вони будуть доповнені ще двома діючими речовинами: лозартан та глібенкламід). Рецепти для них виписують у Авдіївському ЦПМСД усі без винятку сімейні лікарі.

Детальніше...

Увага - КІР!

Профілактичні щеплення є одним з найбільш ефективних засобів боротьби з туберкульозом, дифтерією, кором, поліомієлітом. Саме завдяки вакцинації вдалося перемогти натуральну віспу. Проте для ефективної боротьби з вакцинокерованими інфекціями рівень привитості населення повинен складати не менше 95%. В даний час із-за браку вакцин в минулі роки, нерозуміння деякими громадянами необхідності вакцинації, відмовою від профілактичних щеплень рівень привитості дитячого населення знизився до 20-25%. Саме завдяки цьому в Україні  зараз високий рівень захворюваності на кір. За даними ЗМІ в м. Одеса захворіли кором 373 дитини, 3-е дітей померли від ускладнень кору (для порівняння - в попередні роки реєструвалися одиничні випадки даного захворювання по всій країні). Випадки захворювання кору вже реєструються і в Донецької області, одиничні випадки зареєстровані в Торецком, Костянтинівці, Покровську. 

Детальніше...

Урядова програма «Доступні ліки»

З 18 квітня стартувала програма «Доступні ліки».

 «Доступні ліки» - це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя,зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Детальніше...

Управління Держпродспоживслужби в Ясинуватському районі повідомляє

Управління Держпродспоживслужби в Ясинуватському районі,  в зв'язку з виявленням  випадків ботулізму серед населення, які ймовірно пов'язані із вживанням в'яленої риби промислового виробництва та на виконання наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 366 від 31 травня 2017 року повідомляє про небезпечність хвороби.

Детальніше...

Як і які препарати українці можуть отримати безкоштовно

З 1 квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Безкоштовні препарати можуть отримати пацієнти, які хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Ці захворювання найбільш поширені в Україні і найчастіше спричиняють виникнення інвалідності та смертності. Тому уряд надав пріоритет у їх безкоштовному лікуванні. Реєстр препаратів, які підлягають відшкодуванню, можна переглянути на сайті МОЗ https://goo.gl/lG6NRM.

Детальніше...