- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує дев’ятий ролик, у якому розповідає, чому «9 травня — День великої перемоги» — це міф. Цей наратив був штучно створений радянською пропагандою за ініціативою особисто Йосипа Сталіна, щоб підкреслити велич СРСР. У подальші десятиліття його активно використовував і режим Леоніда Брежнєва для формування ідеологічної єдності в межах радянського простору.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує восьмий ролик, у якому розвінчує міф про «Велику Вітчизняну війну» — ідеологічне кліше, яке створили у СРСР, щоб наголосити на «великій війні всього радянського народу проти німецько-фашистських військ».
Цей пропагандистський штамп є перифразом назви франко-російської кампанії Наполеонівських війн в Європі – Вітчизняної війни 1812 року. Протягом десятиріч радянська та російська пропаганда створювали гранд-наратив «Великої Вітчизняної війни», на якому тримався весь ідеологічний конструкт московського режиму.
Детальніше про це дивіться у відео.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує сьомий ролик, у якому розповідає про те, як сучасна росія експлуатує міф, що це її народ виніс на собі тягар війни з нацизмом та навіщо росіяни монополізують перемогу над гітлерівською Німеччиною.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує шостий ролик, у якому розвінчує міф «Народ-визволитель».
Ця міфологема була створена у брєжнєвські часи і культивувалася для того, щоб виправдати радянську присутність у європейських країнах під час і після війни. Сучасна російська влада і досі використовує його у пропаганді, зміщуючи при цьому акценти. Тепер визволителем називають не радянський, а російський народ.
Якою насправді була історія «народу-визволителя» та що він приніс тим, кого «звільнив» від нацистів, дивіться у відео.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує п’ятий ролик, у якому розповідає про те, що собою являє «звільнення» України радянського зразка.
Із вигнанням нацистських окупантів у 1944 році Україна не отримала волі, тільки опинилася під пануванням іншого тоталітарного режиму, результатом діяльності якого стали масові злочини сталінського режиму: репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу, смерть від масового голоду. Справжню волю і свободу український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 року зі здобуттям незалежності.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує четвертий ролик, у якому розвінчує міф про те, що «Західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною».
Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги. Союз отримував її вже з осені 1941 року. Але після перемоги в Другій світовій війні радянська влада воліла забути про допомогу Заходу. Внесок союзників усіляко применшували. А СРСР до самого розпаду не розплатився за поставлену техніку.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» МКСК спільно з УІНП презентує третій ролик, у якому розвінчує міф про те, що «День Перемоги» в Радянському Союзі був завжди «святом всенародного торжества».
Насправді відзначення «Дня перемоги» виникло лише у «брежнєвські часи», коли комуністична партія активно використовувала тему війни для підсилення патріотичної риторики. У період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак «День перемоги» до них не відносився. Сьогодні «День перемоги» росія використовує як ще один інструмент пропаганди.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У межах проєкту «Війна і міф» спільно з УІНП ми презентуємо другий ролик, у якому розповідаємо про міфологему «Золотий вересень».
17 вересня 1939 року Червона армія розпочала так званий «визвольний похід». Радянська пропаганда називала це возз’єднанням українських та білоруських земель. Насправді це була збройна агресія СРСР — союзника нацистської Німеччини — проти Польщі в межах пакту Молотова-Ріббентропа. До складу якої тоді входили західноукраїнські та західнобілоруські землі.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
У травні ми вшановуємо 80-у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день — нагадування про те, яку ціну заплатили мільйони людей у боротьбі з тоталітаризмом.
Десятиліттями радянська, а згодом російська влада використовувала цю перемогу як інструмент пропаганди. Історичні факти були сфальсифіковані, натомість формувалися численні міфи про події та постаті Другої світової війни.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
«Довголіття» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року: формування умов для активного довголіття — забезпечення підтримки здоров’я, благополуччя, самореалізації та сприяння соціальній інтеграції осіб похилого віку з метою адаптації суспільства до демографічного старіння. У ньому розповідається про чоловіка старшого віку, що тренується щодня заради того, аби мати сили активно проводити час зі своїм онуком.
- Деталі
- Автор: Editor
- Категорія: Медіа
«Інклюзія» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року: прийняття різноманітності та формування спроможності людей з метою зміцнення єдності і згуртованості суспільства. У ньому розповідається про маму з донькою — ВПО з Маріуполя, які інтегрувалися у нову громаду завдяки спорту, а також про підтримку доньки тренером- ветераном.
- Українці за вибором. Народжуваність
- «Я вважаю, що добре те, що держава надала таку можливість молодим хлопцям піти до лав ЗСУ», - військовослужбовець Володимир
- «Мотивація має бути в тебе всередині», - військовослужбовець Павло
- Святковий концерт «Жінка. Весна. Україна», підготовлений учнями та педагогами музичної школи Авдіївської міської територіальної громади.